Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Született valaki babája...

Született valaki babája oxigénhiánnyal, agyvérzéssel úgy hogy maradandó károsodása lett? mennyi idős most? Fejlesztések? Mesélnétek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 11. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére nálunk minden rendben, de a házunkban lakik egy család, és nekik az elsőszülött sajna oxigénhiányos lett, mert körbetekeredett a köldökzsinór a nyakán. Túl sokat nem tudok róla mesélni, mert nem lakik a családdal. Valami otthonban van, de minden nap látogatják, meg rendszeresen hazahordják. Ott jobban eltudják látni. Állítólag nagyon bántja a srácot, h ilyen, mert tán a tudata teljesen ép, de kifelé nem tud rendesen kommunikálni. Nem tud érthetően beszélni, és szerintem járni se tud egyedül. Egyedül képtelen ellátni magát. :( Most 30egynehány éves körül van.
2011. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tiéd esetleg úgy született?Már néztem pár napja is kérdésed és vártam is hátha valaki ír rá.Ezek szerint szerencsére nincs beteg babájuk az itt íróknak!

33 hetes kismama

2011. máj. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ancsika34 ***** válasza:
100%
Én vákummal szültem 16 éve a nagy fiamat, agyvérzést kapott, majd egy szeleprendszert ültettek be neki az agyába, ami az agyvizet vezeti el. A hivatalos megfogalmazás szerint középsúlyos értelmi fogyatékos, speciális iskolába jár! Testileg szépen fejlődött, csak mindent később kezdett el csinálni, mint az átlag gyerekek. Most már szép nagyfiú, csak szellemileg van elmaradva az egészségesektől. De hál' isten nagyon jó az iskolánk, le a kalappal a tanárok előtt! Szavalóversenyeket nyer, gyönyörűen zenél, szőni tanul! :)
2011. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek egy lányt, aki oxigénhiányos volt.

Értelmileg visszamaradott lett. Most harmincegy éves, és kb. 12 éves szinten lehet vele kommunikálni. Mindenről tudunk egyébként beszélgetni, játszani, dolgozni, dehát már 31 éves. Otthonban van ő is.

2011. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én egyik lányom ikerszülésből adódóan oxigénhiányos lett, pontosabban újra kellett éleszteni, majd agyvérzést kapott. Koraszülöttek voltak a 30 hétre.

Ő sajnos kerekesszékes lett és értelmi fogyatékos mellette, de szerencse a szerencsétlenségben, hogy jól kommunikál.

A Pető intézetbe jár suliba már sok éve, az ovit is ott járta. A nagylányok 14 évesek. Az ikertestvére egészséges lett, épp a héten volt atlétika versenye, egy hajszál választotta el attól, hogy bejusson az országos döntőbe. Pedig idén kezdte az edzést.

Fejlesztésekről rengeteget tudnék írni, a volt férjem mindig azzal traktált, hogy írjam meg könyvben a tapasztalataimat, mert sokaknak adhat segítséget.

Ha konkrék dolog érdekel, szívesen válaszolok!

2011. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én agyvérzéssel születtem....

Bár meg se születtem volna mert egy csomó krllemetlen tünet van.

2021. szept. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Ez egy jó régi posztok!

Azóta eltelt több mint 10 év.

Megtanultunk együtt élni az oxigénhiány okozta sérülésekkel.

Kisfiam 11 éves múlott

Egy imádnivaló kisfiú aki halmozottan sérült.

De ennek ellenére tudunk boldogságban élni.

Ezt anno elképzelni sem tudtam!

2021. szept. 22. 05:49
 8/8 anonim válasza:

Most bukkantam erre a posztra.

Kisfiam 15 hònapos ès oxigènhiàny miatt megkèsett mozgàsfejlödèse van. Nem ül még, csak kùszik. Dévèny tornára járunk szep òta, de nagyon lassan fejlödik.

Ma voltunk gyerekorvosnál, aki beutalva MRI, vervetel ès genetikai vizsgálatokra. Nagyon kètségbe vagyok esve.

Leirod kèrlek, milyen tünetek voltak nàlatok? Kezelések, terápiàk, amik használtak. Írod hogy halmozottan sèrült? Pontosan melyek ezek? Ha nem szeretnèd nyilvànosan, kèrlek irj privátban. A vizsgàlatokig meg kb 10nap van.

Egy kètsègbeesett anyuka :(

2022. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!