Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A refluxbetegsegnek csecsemokn...

A refluxbetegsegnek csecsemoknel mik a tunetei? Kezdetben csak szopasi sztrajkkent konyveltuk el, hogy babam elutasitja a mellem (es minden mast is), vagy nagyon tiltakozott etetes kozben es csak nagyon nehezen tudtam etetni vagy egyaltalan nem.

Figyelt kérdés
Kezdetben csak szopasi sztrajkkent konyveltuk el hogy babam elutasitja a melleml (es minden mast is, vagy nagyon tiltakozott etetes kozben es csak nagyon nehezen tudtam etetni vagy egyaltalan nem ker belolem, teljesen elforsul, vagy bekapja a cicit majd elhuzodik, el is nyom a kis kezevel:(.Mindent kizartunk mar, a gyerekorvos arra tippel hogy refluxos lehet. Szokott bukni, igaz ritkabban nagy mennyiseget, de azt hittem azert mert nagyon nyugtalanul eszik es sok levegot nyel. Mostanaban kohecsel is, es a nyala is folyik, azt olvastam ezek is lehetnek tunetek.Sokszor csak a vallamon atlokve erzi jol magat, hogyha csung a 2 keze a hatamon, mint mikor bufizik.Ha leteszem vizszintesbe ordit. Eves utan sokaigfolydogal vissza tejcsi a szajaba, azt gondoltam azert mert a laba allandoan jar es emeli a mellkasahoz. Minden mas tunetet lehet masra fogni, eszembe se jutott eddig hogy refluxos lehet, de mar 4 hete megy a cirkusz az eves korul es 6napja szinte nem is eszik, csak nagyon keveset, azt is ugy hogy egesz nap kinalgatom es nagy ritkan sikerul enni.Meg felalomba, de ugysem mindig:(. Kerlek akinek van tapasztalata refluxos babakkal kapcsolatban irjon!! Koszi!
2011. máj. 12. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?ha nem bukik mindig az nem lehet reflux.

hasa nem fájhat?akkor szokták szeretni ugy ha vállra veszik őket.

2011. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A lábát a hasfájos babák szokták amugy felhuzni.
2011. máj. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
14 hetes, hasfajos volt, de mar nem sir annyit, meg nem erolkodik ugy, gondolom mostmar nem faj, vagy nem annyira. azt olvastam hogy nem minden refluxos bukik,eleg ha a gyomorsav mar iritalta a nyelocsovet, es ezert nem eszik...a doki szerint.
2011. máj. 12. 08:51
 4/8 anonim ***** válasza:
probáljatok ki más szert hasfájásra ,meg várd meg a 3 orát 2 evés közt,mert akkor a pocijának rendesen lenne ideje feldolgozni ami benne van.
2011. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mostanaban tobbet is hagyjuk mint 3 ora mert ki-ki hagyja az etkezeseket, pl tegnap reggel 6.30 kor evett es aztan csak 1 korul. eves kozben szokott oklondozni, es van hogy eves kozben is visszafolyik.
2011. máj. 12. 09:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy nem bukik, még lehet refluxos. Az én fiam is refluxos -volt- talán már kinőttük. Most 6,5 hónapos. Nekem sem bukott sokat, viszont nyeldekelt, mert visszafolyt neki a sav, az pedig felmarta a nyelőcsövét, torkát, és nem evett. Szedtünk rá gyógyszert is, és a mai napig megnézem hogy mit adok neki enni.

Egyébként minden tünete az volt mint a Te babádnak!

Vidd el gasztros szakrendelésre mielőbb!!!!

B.

2011. máj. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, még egy gyorssegély!!! Gastrotuss baby szirup! Nem kell hozzá recept, direkt refluxos babáknak van!

(Előző hozzászóló vagyok.)

Meg szerintem adjál neki Nurofen szirupot, mert az csillapítja a torokfájást. Ha úgy jobban fog enni, akkor tuti a sav marja fel neki is!

2011. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A utolso hozzaszolohoz:( a refluxos baba anyukajahoz) Kerlek, ha nem nagy keres beszelnek veled privatban errol, lenne nehany kerdesem, az e-mailem panditimea@yahoo.com, skype: pandi.timea, Y messenger: panditimea, de ha megirod az e-mailedet megkereslek en. Koszi elore is!!!
2011. máj. 13. 07:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!