Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposom alig iszik? Mit...

8 hónaposom alig iszik? Mit csináljak, hogy jobban kelljen neki a folyadék?

Figyelt kérdés

Reggel és este még tápszert iszik(230ml)tízórai gyümölcs simán,ebéd zöldségek+husi,uzsonna gyümölcs+keksz vagy főzelék.

Általában 3x van széklete,amiből az első a reggeli után nem sokkal inkább bogyósabb.


2011. máj. 12. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ha nem kell neki akkor hiába találsz ki bármit akkor se fog inni. Nekem most volt 1 éves és még mindig alig iszik. Szopizik, kap gyümölcsöt, levest és szívószállal pár korty kakaót vagy teát, de azt is csak reggel fogadja el. Szóval ezzel küzdök Én is, de már úgy vagyok vele, hogy ha szomjas lenne, jelezné. Nálam ez azt jelenti, hogy odajön és húzgálja a pólómat, ami azt jelenti, hogy Anya kérek cicit! :D
2011. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! 10 hónapos múlt a kislányom, kb. 3 hónapja iszik csak a tápszer mellé vizet. Most sem iszik sokat, amikor melegebb van, akkor 2,5-3 dl, különben kb. másfelet. Próbáld minden etetésnél kínálgatni.
2011. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha háromszor van széklete az azt jelenti, hogy nem szomjas!Ha nagyon ki lenne száradva, székrekedése lenne, és örülnél, ha 3-4 naponta kakilna.De nálatok nem ez van!De én azért keveslem, hogy csak reggel és este kap tápszert.Az enyém 7 és fél hónapos, de még egy evést sem váltottunk ki.Eddig anyatejes baba volt, most már csak este szopik, mert kevés volt a tejem, és jobban bejön neki az üveg most már.:))Minden evésnél kap tápszert is, csak a sorrendet cserélgetem.Délben húsos, zöldséges főzelékkel kezdünk, és azt még leöblíti egy kis tápszerrel.Én gyümölcsöt önmagában nem adok neki, mert nála a hízás a cél, és a gyümölcs üres kalória ilyen szempontból.Uzsonnára tápszerrel kezdünk, és utána kicsi főzelék, vagy bébiétel.Valami finomság.Lefekvés előtt tápszer+szoptatás.Nekem kevésnek tűnik ez a 2 alkalom.
2011. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már 5,5 hónaposan el kellett kezdenünk a hozzátáplálást(doki is és védőnő is javasolta)babám már 2 hetes kora óta tápszeres.
2011. máj. 12. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:
14:15 -ös vagyok.Mi meg 4 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.Ki is váltottunk egy-két étkezést, de mióta adom neki a tápszert, azóta ez megváltozott.Én a helyedben picit kevesebbet adnék a főzelékből, és megkínálnám vagy tápszerrel, vagy vízzel.Ha nem kell neki üvegből, akkor próbáld meg pohárból, kanállal stb.Ha szereti a kanalas dolgokat, lehet, jobban elfogadja úgy.Ha ez nem sikerül, adhatsz neki rostos bébiitalt vagy teát. (én nem szoktam, de csak azért, mert a vizet is elfogadja) Ha ez sem jön be, adj neki több gyümölcsöt.Abban is elég sok a folyadék.Egyébként a 230 ml az gyönyörű, az én lányom egyszerre kb. 160-180 ml-t eszik.
2011. máj. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!