Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadattad/ be fogod a gennyes...

Beadattad/ be fogod a gennyes agyhártyagyulladás elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk 8 hós kislányommal tanácsadáson, a doki mondta, hogy ezt már be kéne adatni, és hogy ez egy nagyon fontos oltás, ha elkapja a betegséget oltás nélkül nagy baj lehet. A 2,5 évesemnél erről az oltásról nem beszélt, mikor kicsi volt, most neki is javasolta.

A kicsinek 2200 ft + 2000 a beadás díja, a nagynak 8 ezer fölött.

Másik kérdés: nekem kell kiváltanom, tehát a kezemben lesz az oltóanyag. A nagynéném orvos, ő is beadhatja?


2011. máj. 12. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én beadattam.

Ez a cikk győzött meg:

[link]


el se kell olvasni, már a címe is elég brutál...

2011. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nekem megdöbbentő, hogy az orvosod ennyi pénzt kér azért, hogy beadja :O na meg egyáltalán, hogy beadja, ez nagyon felháborító!


én babám pici korában megkapta, nem ennyire emlékszem, 1700.- körülre, de lehet rosszul, mindenesetre a dokink kijött hozzánk, beadatta és egy fillért nem kért érte!


a nagynénédtől kérdezd meg, hogy ő beadathatja-e, szerintem nála jobban senki nem tudja :)

2011. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez nagyon durva!
2011. máj. 12. 13:54
 4/11 anonim ***** válasza:

A 6 hónapos kislányom most kapja majd. Valóban 2200 Ft körül van(attól függ melyiket írják fel).


Egyébként megjegyzem,hogy szerintem durva hogy pénzért olt a dokitok. Nálunk soha nem kér plussz pénzt a doktornő,mindig lerendezi akkor,amikor kapja a kötelezőket!!!

2011. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27-én volt 1 éves a kisfiam, szegénykém pont azon a napon kapta meg. 1921 Ft volt. Szerencsére nem lázasodott be, ja és a lábába kapta. A doki nem kért semmi pénzt beadásért. A beadási díj mindenhol 2000 ft, csak van ahol az önkormányzat átvállal egy részt belőle vagy éppen az egészet!Pesten kerülete válogatja!)
2011. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az oltáson csak két éves korig van támogatás, utána teljes árat kell fizetni.

Egy éves korig 1700 körüli, de kettő kell belőle.

Mi úgy csináltuk, hogy felírattam az első születésnapja előtti héten, és a szülinap utáni héten adták be, így csak 1700 Ft volt, és csak egy oltás kellett belőle..

2011. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

13:59-es vagyok

Igen Te váltod ki a gyógyszertárban. Érdemes akkor kiváltani amikor mész a dokihoz, mert sima hűtőszekrényben nem tárolható!!!! Nekem azt mondta a doki, hogy nyugodtan váltsam ki és dobjam a hűtőbe, na most a gyógyszerésznő ezen teljesen kiakadt. Mondta, hogy tönkremehet az oltóanyag ezért felajánlotta, hogy a már kiváltott, kifizetett oltóanyagot hagyjam a patikában, így nekünk 2 hétig vigyáztak rá! :D


Ja és sajnos kortól függ az oltóanyag ára. 1 éves korig a legkedvezményesebb!

2011. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14:03 Bocsika, de honnan vetted,hogy nem tárolható hűtőszekrényben??? Nekem itthon van a hütőben jövőhéten megyünk oltatni, a gyógyszerész mondta,hogy hűtőben lehet tárolni és rá is van írva,hogy 2 - 8fok között hűtőben tartandó!!!
2011. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, beadattam, ingyen adta be a doktornénink. Az olsóanyagot én váltottam ki, a gyógyszerész azt mondta, hogy otthon egyből tegyem hűtőszekrénybe. A hűtőszekrényüónk 6 fokos, szerintem a legötöbb hűtőszekrény ugyanilyen hideg, ez pont megfelel a 2-8 fokos követelménynek.
2011. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is azt mondta a gyógyszerésznő, hogy nem ideális a hűtőben, ezért az utolsó pillanatban váltsuk ki. Konkrétan akkor amikor megyünk a dokihoz.
2011. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!