Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtok 2-3 hónapos babátokra...

Adtok 2-3 hónapos babátokra sapkát? A mostani meleg napokon.

Figyelt kérdés
Én mindig adok, de látok olyat aki nem. Azért kérdem, mert hajlamos vagyok túlöltöztetni babámat.
2011. máj. 13. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:

A fulet kell vedeni. Ha melegebb van, adj ra vekonyabbat.

Mikor en kijottem az uj babaval a korhazbol, 34 fok volt, de nem engedtek ki, csak sapkaval, a ful vedesere.

2011. máj. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem valami kis vékony azért jó ha van.
2011. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt sokszor kérdezik, és megoszlanak a vélemények. A buksi védelme azért fontos mert: még a kutacsnál nagyon érzékeny, szélre, napsütésre. Másrészt a fülecskéjét is ha szél, hideg éri, könnyen megfázhat, fülére húzódhat.

De! Nekem a babám dús fekete hosszú hajjal született, az első két-hónapban adtam rá sapit, és eső, szél esetén is mindig most is. Viszont az előző két napban (már 3 hónapos) levettem róla, mert izzadt a legvékonyabb cérna sapiban is, csurgott a viz a tarkóján, és a hajasfejbőrén. Ha 20fok felett van és süt a nap is, én már nem adok rá, mert az rosszabb ha beizzad, viszont nekem a babakocsi kupolája árnyékol és véd a széltől is (bár nagy szélben nem megyünk ki, vagy ha muszáj akkor kap sapit). Tehát ezt neked kell ki tapasztalani, hogy mi a legjobb a babának, figyelembe venni a hőmérsékletet, a babakocsi tipusát, azt hogy sétáltok, vagy alszik a kocsiban, vagy a karodban vagy hordozóban stb. Elvileg a babának mindig kell sapit adni (én így tanultam a suliban) de a babámnál tapasztalom, hogy azért mindig még sem jó ha van rajta, és olyankor sír is és próbálja leküzdeni a buksijáról.

2011. máj. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én vittem az orvoshoz, és a doki kérdezte, minek adok rá sapkát ilyen melegben.

Mondjuk én azért egy vékonyat szoktam, ha nagyon meleg van, és nincs sokat kint (pl. kocsival megyünk csak valahova), akkor nem adok.

2011. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerkőcöm májusi(ráadásul 13.-án-vagyis a MAI napon van a szülinapjuk-születtek),és nem adtam rájuk sapkát már újszülöttnek sem...hacsak nem fújt a szél,vagy nem volt-viszonylag-hűvös!De ha konkrétan erre az időre gondolsz,ami most van:NEM!
2011. máj. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10 hós, kalapot adok rá.
2011. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én babám ma 3 hónapos. Nekünk azt mondta a védőnő, hogy a kutacs és a fülek védelmében kell a sapi, úgyhogy ilyen melegben kis füles-sildes fehér vászonsapi van rajta. Tegnap hogy melegebb volt, a sapin kívül csak body és nadrág volt rajta, és nagyon jól érezte magát a kocsiban.
2011. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a 16 hónaposomra is adok egy peremes kánikula-kalapot, nem szeretném ha a szöszke fejét szétsütné a nap. Így a nyaka és a kis arca is védve van.
2011. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kalap...na,az aztán-számomra-a non plus ultra!Igazán vicces(a kislányok fején is)
2011. máj. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a kiskalapokat a babámon, ő most 13 hós, és én is adtam/adok rá eddig még színte mindig valami vékony kis sapit v. kalapot!
2011. máj. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!