Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeresektől kérdem:hogy...

Tápszeresektől kérdem:hogy oldjatok meg éjjel az etetést, hogy friss kaját kapjon babátok, ám még se keljen előtte sírnia nagyon, míg az elkészítitek?

Figyelt kérdés
Próbálok mindenféle variációkat kitalálni,de még mindig nem az igazi.3hónapos baba anyukája
2009. márc. 12. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
én úgy csináltam, hogy mikor ébredezett, gyorsan megcsináltam neki. kb 1,5 perc egy adag tápszert legyártani. mire rendesen "észhez tért" már kész is voltam:)
2009. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 hónapos a fiam, de az éjszakát már régóta átalussza, úgyhogy én a reggeli etetés miatt agyaltam egy kicsit. A vége az lett, hogy este felforralom a vizet és beletöltöm a cumisüvegbe, kimérem egy tiszta "pohárba" a tápszer adagot és mikor felkel, a mikróba 30másodpercre visszateszem a vizet, mert már csak melegíteni kell. Így 30 másodperc alatt megvan a kaja és még nem is sír miatta.
2009. márc. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én úgy csinálom, hogy mikor már lefektettem aludni a lánykámat(kilenc-tíz óra körül), bekeverek egy adag tápot, és a hűtőben vígan eláll hajnalig.

Amikor 3 óra felé hallom, hogy mocorog álmában, szuszog, tudom, hogy ébredezik, én már megyek is melegíteni.

3-4 perc alatt meleg a hami, közben ő felébred teljesen. Ha nyűgös, akkor apája addig dajkálja, ha csak elmókolgat nyugisan az ágyban, akkor nincs kivéve míg visszaérek.


Szóval ez nem teljesen friss, de eddig semmi baja nem lett tőle, hogy nem akkor azonnal keverem be.

A gyerekorvosunk is azt mondta, hogy nyugodtan csinálhatom így, és csak az újszülötteknek kell feltétlenül mindig frisset csinálni. 2-3 hós kortól az emésztésük érettebb - persze babája válogatja.

2009. márc. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja, azért 3-4 perc, mert nincs mikrónk :)
2009. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Eddig ahogy elaludt,kevertem újat,és a konvektorra téve melegen tartottam,ám új tejalapú tápszert kaptunk,és az megposhad.Köszi a tanácsokat,kiProbalom őket!
2009. márc. 12. 11:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egész nyugodtan keverd be este lefekvés előtt az éjszakai tápszert és tedd hűtőbe, amíg fel nem használod, addig eláll. Kórházban is elkészítik előre a tápszert, nem lesz baja. Aztán ha felébred, mikróba teszed, fél perc és készen van.
2009. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi Jana ásványvízet használunk, 30 másodperc kb. a mikróban, bele a táp és kb 1 perc alatt kész. Csak 1 napig lehet forralás nélkül használni a megbontott palackot, utánna már forralni kell, de szerencsére nekünk csak pici marad benne mindig, azt pedig megiszom én.
2009. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy csinálom már jó ideje, hogy vettem egy termoszt abba forralt meleg vizet rakok kb olyan meleget amilyennel a tápszert szoktam csinálni,vagy kicsit melegebbet. Cumisüvegbe bele a tápszerpor, és amikor kel a bébi, kimérem a vizet és összekeverem a tápszert és már kész is. Általában sikerül eltalálnom a megfelelő hőmérsékletet, ha nem akkoris melegebb szokott lenni akkor meg hideg vízbe belerakom kis időre, elég hamar kész van így.

Üdv.:Á

2009. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen nekünk is termoszban van a melegvíz.KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!
2009. márc. 12. 15:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!