Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet kenguruba tenni a babát?

Figyelt kérdés
Most 4 hónapos a kisbabánk és kaptunk kengurut, ami elég biztonságosnak és jónak tűnik de nem merem beletenni, pedig jó lenne, könnyebb.
2011. máj. 15. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Attol függ milyen kengurut kaptál, nézz hozzá leirást a neten.
2011. máj. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a babámat betöltött 3hónaposan raktam kenguruba. Azt olvastam, hogy onnantól lehet, amikor már biztosan tartja a fejét
2011. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

A kenguru nem egészséges ortopédiailag, mert lóg benne a lába!

Ne tedd bele a babát, inkább vegyél valamilyen hordozót (pl. kendő, mei tai, csatos hordozó), abban békatartásban van, ami jó a csípőjének. A mei tai-ba és a csatosba 3 hónapos kortól lehet rakni.

De látom, azt írtad kaptátok. Azt meg nem illik passzolni. :S De én nem kockáztatnám a babám egészségét.

És felhívnám a figyelmet, hogy kifelé fordítva egyik hordozóban sem szabad hordozni a gyermeket!!!

Itt egy cikk:

[link]

"A kenguru sokak tapasztalata szerint egyértelműen az utolsó helyen állt: nem megfelelő lábtartást ad a babának, a hátának vagy túl merev vagy nem tartja eléggé, a babák általában hamar kinövik (bár ez állítólag márkafüggő), nem lehet nagy súlyt cipelni velük, kényelmetlen a babának és a hordozónak is, sokfélével csak elöl lehet hordozni, ami szintén nagyon korlátozó. "

2011. máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én vagyok a 2.válaszoló. a lányom 8hónapos, 8.5kg és nagyon szeret kenguruban lenni :) kifelé is, mert akkor látja, amit én :D ha befelé van, akkor meg pár perc alatt elalszik.

szóval nem hinném hogy rossz neki :)

2011. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kenguruban hordott gyerekeknél különféle ortopédiai problémák merülhetnek fel később, mert csípőből lóg a lába. A helyes hordozás az, ha a lába békatartásban, terpesztve van.

A kifelé hordozás a legrosszabb, nagyon ártalmas az egészségre, nagyon veszélyes, és ezt nagyon sokan nem tudják sajnos!!!

Cikk erről is, javaslom, olvassátok el!:

[link]

2011. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

A kifelé hordozás kifejezetten káros a babáknak. Testileg: homorításra kényszeríti őket. Lelkileg: ha megijednek vagy elfáradnak, nem bújhatnak oda a mamájukhoz. A csípőjük rendellenes helyzetben kényszerül. Kisfiúknál a here is nyomódik, akár herezúzódást is kaphatnak.


Ha egy baba már többet szeretne látni a világból, akkor csípőre vagy hátra kell tenni őket. Kenguruval ez persze nem megy...


Vannak elszánt anyukák, akik elszántan hordozzák a kényelmetlen, keskeny pántú kengurujukban akár a 10+ kg-os gyermeküket is elöl, mert praktikusabb, mint a babakocsi, és mert a baba szeret az anyukája testközelségében lenni. Bár lenne lehetőségem mindegyikkel legalább 5 percre találkozni, hogy megmutassam nekik, mennyivel kényelmesebb anyukának és babának egyaránt egy anatómiailag egészséges hordozó, mint pl a mei tai, a kendő vagy a formázott csatos hordozó (ssc)! Kényelem szempontjából ég és föld a különbség, és ez nem elhanyagolható szempont, ha sokat kell tömegközlekedni a babával, akár órákat.


Nem is szólva az egészségről. A kenguruban csípőből lóg a baba lába, nyeklik benne a teste, miközben az ülepénél csak egy igen keskeny anyagdarab tartja, erre nehezedik az egész súlya. Sok baba nem szereti, sír benne. Mások megszokják, mert kénytelenek. De a csípő fejlődésének ez kifejezetten árt, különösen, ha a baba csípőficamra hajlamos. Míg a fentebb említett hordozók nem csak megelőzésre jók, hanem a csípőficam korrigálására is: kiválthatják a kengyelt és a terpeszpelenkát. Ezekben a baba a popsiján ül, és térdhajlattól térdhajlatig alá van támasztva, mint egy kényelmes fotelban.

Olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]

2011. máj. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a cikkeket!
2011. máj. 16. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!