Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magasfokú tojásallergia miatt...

Magasfokú tojásallergia miatt jár emelt családipótlék vajon a babának?

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A) 1. Anyagcsere- és endokrinbetegségek


1. Phenylketonuria és egyéb enzimbetegségek (laboratóriumilag igazolt, különleges diétát igénylő esetek, pl. laktózérzékenység).

2. Cukorbetegség (diabetes mellitus).

3. Egyéb súlyos endokrin- és anyagcserebetegségek.


A) 2. Anyagcsere és gasztroenterológiai betegségek

1. Coeliákia

2. Dermatitis herpetiformis Duhring, lineáris IgA dermatózis

3. Mucoviscidosis

4. Krónikus gyulladásos bélbetegségek (M. Crohn, colitis ulcerosa)

5. Gastroesophagealis reflux betegség, amely intraoesophagealis pH-méréssel és endoscopos vizsgálattal egyaránt igazolt, valamint 6 hónapnál hosszabb gyógyszeres kezelést igényel

6. Egyéb súlyos gasztroenterológiai betegségek (pl. terheléssel igazolt táplálékfehérje-allergia, mely 2 éves kor felett is fennáll)


Az 5/2003. rendeletben tételesen fel van sorolva mely betegségek tartóznak a tartósan beteg kategóriába. Arról, hogy jár-e a kezelő orvos tud egyértelmű választ adni és ő adja ki az ehhez szükséges igazolást is.

2009. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megnéztem a felsorolást, de annyira tág, hogy nem tudom beilleszteni. :( 14 hónaposka és ekcémás. :(
2009. márc. 12. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom,hogy csak akkor,ha 2 éves kora után is fentáll az allergia. Egyébként biztos szolt volna az orvosotok.
2009. márc. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most olvasom amit az első válaszoló bemásolt,hogy ott is irva van,hogy 2 éves kor után. (6. pont) De szerintem az orvost kell megkérdezni és ő elmondja.
2009. márc. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!