Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha nem kapott...

Nagy baj, ha nem kapott K-vitamint?

Figyelt kérdés
Iszonyú ideges vagyok! Jövő héten 5 hónapos lesz a kisfiam és most tudtam meg, hogy kellett volna K-vitamint (konakiont) kapnia eddig minden hónapban, mivel anyatajes. A tápszereseknek nem kell! A védőnőt azonnal felhívtam, de ő azt mondta, most már mindegy, nem lesz baja. De nem volt túl meggyőző!!! Szerintetek?? Kérlek írjatok!
2009. márc. 13. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baja.De nem írta fel rögtön a gy.orvos?Nekem úgy mondta a védőnő,hogy nem olyan régóta kell a k vitamin,ezért szerintem ne aggódj.Egyébként nekem is csak 1 doboznyit akart felírni a gy.orvos,hiába mondtam,hogy még csak szopik a babám és úgy tudom,hogy amíg csak anyatejes addig kellene,de csak nagy unszolásra írta fel,ezért gondolom,hogy nem olyan fontos,hogy kimaradt.
2009. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg nem lesz semmi baja.

A K vitamin hiánya néhány babánál agyvérzést is okozhat a véralvadási zavar miatt. Nagyon kevés babánál fordul elő.

Nálatok nem fordult elő,szerencsére,ezért mondta a védőnő,hogy már mindegy.

A tápszerben egyébként van K vitamin is.

Hogyha tápszeres a baba akkor végülis kapott ebből a vitaminból is.

2009. márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyébként, csak anyatejes. Ez az agyvérzés meg mindjárt nálam fog bekövetkezni :(
2009. márc. 13. 10:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj semmi baja nem lesz! :-)
2009. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A 2. válaszoló vagyok,és nem azért írtam,hogy megijesszelek.

2009. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj!!! Semmi baja nem lesz!!!! Nekem a gyerekorvosunk mondta,hogy ez a K-vitamin csak az utóbbi években "divat". Pár évvel ezelőtt,pl. a mi időnkben, egy kisbabának sem adták.
2009. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok:ne idegeskedj!Ha még szoptatod csak akkor adjál neki ezentúl,majd az orvos megmondja,hogy milyen időközönként,de az előzményeken már ne idegeskedj.
2009. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok..
2009. márc. 13. 11:12
 9/10 anonim ***** válasza:
szia. en angliaban elek, itt csak szuleteskor kap a baba egy adagot, aztan semmi. szoval szerintem nyugodtan megnyugodhatsz...itt is vannak emberek:-)
2009. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A K-vitamin hiány jele, ha véres a baba kakija. Ha ilyen nem volt, akkor semmi gond. Nyugi!

2009. márc. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!