Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tároljam a felmelegítet...

Hogyan tároljam a felmelegített anyatejet, ha csak kb 1,5-2 óra múlva kell majd?

Figyelt kérdés
Aventes cumisüvegünk van. Van egy termoszom is, de az már leszerepelt (20 perc után már hideg volt a tejci). Hogyan oldjam meg?
2011. máj. 19. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem.

Lefejted, és kihűlt? Mert akkor később forró vízfürdőbe téve melegítheted.

Vagy lefejted, nem itta meg, felmelegítetted, és később akarnád megint adni? Mert akkor inkább kuka. Nem jó többször melegíteni.

2011. máj. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi is mindig úgy jártunk a termosszal. Először olcsót vettünk, aztán 4ezer Ft-osat. Mind leszerepelt, fél óra múlva hideg volt a tejcsi. Vettünk termoszt. Langyosra melegítjük, de csak egyszer lehet felmelegíteni a lefejt tejet. Mi úgy csináljuk, ha hűtőben van, hogy langyosra melegítjük, s vettünk termoszt. Abba beletöltjük, s 3-4 órát is kibír így.

Ha fagyasztott, akkor eleinte indulás előtt 1-2 órával kivettük a fagyóból, s ha kiolvadt felmelegítettük, szintén langyosra. De mostanság azt csináljuk, hogy hajnalban kiveszem, ha tudom hogy másnap délben legkésőbb megyünk el itthonról. Hűtőbe teszem addig, ahol indulásig kiolvad, s langyosra melegítem. Majd amikor kell, a termoszból kiöntöm a cumisüvegbe. A nagyobb, drágább termoisztáska arra jó nekünk, hogy a termoszt külön abba beleteszem, a cumisüveggel együtt.

2011. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha már megmelegítetted, akkor nem szabad tárolni, szép lassan kihűl, majd megromlik. Ha melegen tartod, megromlik.

ÚJRA felmelegíteni nem szabad!!!!

2011. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Éjszaka lefejem a tejcit, hűtőbe teszem (nem fagyasztóba). Másnap Apa adná oda (de úgy, hogy nem otthon vannak), tehát előbb megmelegítené itthon, és azt kellene hőn tartani az etetésig. Én is gondoltam a klasszikus termoszra, de az nem árt a tejnek?
2011. máj. 19. 13:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem itt az oldalon tanácsolták miután kiírtam én is egy hasonló kérdést anno.

S anyukám is ezt tanácsolta. Nem tudom árt-e, de nekünk így bevált. Rítkán csináljuk így. 2 hónapos volt a babám mikor először tettük ebbe. Most 15 hetes, s kb. 2szer volt erre szükségünk. Na meg persze most már gyakrabban, mert elég gyakran fogunk nagyszülőkhöz, déd és ük szülőkhöz utazni, akik az ország másik végén laknak. Kb. 6 órás út, s vonaton nem biztos, hogy merném megszoptatni a kisfiam. A City sajna nem kabinos, hogy elkerüljem, ne sokan lássanak.

2011. máj. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!