Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön élő anyukák, hogy...

Külföldön élő anyukák, hogy bírjátok a nagyszülők informálását? Nagyon érdeklődőek?

Figyelt kérdés
Megértem őket is, nálunk első unoka, de lassan az őrületbe kergetnek, hogy kétnaponta írnom kell, mit csinálunk, és nem tudok mit írni. És felháborodnak, ha nincsenek új képek. Engem is meg kéne szerintem érteni, ha nem a babával foglalkozom, akkor pihennék, nem nekik akarok állandóan írni, amin agyalnom kell, hogy mit írjak, azzal is elcseszek 20 percet a fiam 30 perces alvásideje alatt.
2011. jún. 1. 20:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és anyósékról van szó persze, az én szüleim már nem élnek sajnos. Már finoman próbáltam utalni a problémára, de nem értik.
2011. jún. 1. 20:29
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?Hol laktok(mennyire messze?)

Én megértelek, hidd el, de pont a másik oldalt ismerem....húgom Kaliforniában él, fia(unokaöcsém) már 22 hónapos és össz-vissz egyszer láttuk eddig.Szüleimnek nagyon nehéz volt mikor elköltözött, de hát férjhez ment kint, boldogan élnek.kb 16 óra az időeltolódás,szóval mikor mi kelünk, ők fekszenek.Ami nekünk nagyon bejött az a skype.Húgom már kiskorától mutatta nekünk, és most már unokaöcsém is megismeri nagyszüleit, szüleinket skype-on keresztül.És még tudnak "játszani" is, anya mondja, hogy "vigyázz megcsikizlek", nyúl a kamera felé, és akkor húgom megcsikizi a kisfiút.Vagy báboznak neki....nem tudom anyósodék mennyire "modernek" de ez jó megoldás,mert ha beszéltek hetente 1-2x fél órát, az már tök jó, jobb mint a képek!

Én megértelek, hogy nincs időd, nálunk is nagyon sokszor van, hogy hetekig nem beszélünk, nem levelezünk, de hidd el a nagyiknak is nehéz!És mellesleg szerintem fontos, hogy a babád ismerje nagyszüleit...

2011. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és nekem is született idő közben egy fiam, most lesz 8 hónapos, én is skype-on keresztül mutatom meg sokszor, leginkább ott beszélünk, hiszen levelezésre sokszor neki se, nekem sincs időm...
2011. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1300 km, mi évente 3x megyünk haza. Skype jó lenne, csak nem esetükben, akik nem elégednek meg heti 2x fél órával. Msn-t azért szedtem le, mert a letiltást sunyinak tartom, de már nem bírtam, hogy állandóan rám írnak. Ha apukának panaszkodom, csak annyit mond, nyugi.

Most azon húztam fel magam, hogy a 4. nap, amikor nem írtam, olyan hangnemben írtak... Minden mondat után 30 felkiáltó jel. Kicsit kibuktam. Majdnem visszaküldtem kétsornyi felkiáltó jelet.

2011. jún. 1. 20:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem írd meg a problámát nekik finomabb hangnemben. Ha megsértődnek, hát megsértődnek, de neked és a babádnak is nyugalomra van szükséged.
2011. jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. 3 hónapos egyébként a baba.

Gondolkodtam, és lehet, hogy megírom nekik, amit mondtok, heti kétszer videóhívás, mert amúgy szeretnénk pihenni. Csak akkor fogok bejelentkezni. A fontosabb dolgokat meg úgyis rögtön megírom.

Azért írhattok tapasztalatokat még. :)

2011. jún. 1. 21:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a szüleim maradtak otthon, az anyósom ide valósi (nem magyar a férjem).


Mi is Skype-olunk, hetente 2-3x. De ebből a gyerekeket csak hetente 1x vonjuk be, mert általában este, lefekvés után tudok leülni a Skype elé és nyugodtan beszélgetni. Hétvégén egyszer lehet gyerekestül beszélni, webkamerázni.


Ezen kívül én a szüleimmel napi e-mail-kapcsolatban vagyok, megbeszéljük a dolgokat, sokat segítenek, én is érdeklődök. Nem érzem tolakodónak egyáltalán, nagyon megértem őket, többezer kilométerre az unokáktól, persze hogy kell nekik egy kis információ. Ha elfoglaltak vagyunk, úgyis megértik.


Plusz 6 hetente jönnek látogatóba.

2011. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyukám minden nap hív skype-on, "csak 5 percre, hogy lássam", de megértem, már megszoktam, énekel a lányomnak, mondókáznak, jól elvannak így, a lányom is élvezi, ha leülök a gép elé, egyből jön és kiabál, hogy mama.
2011. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is azt hiszem,hogy a két kulcsszó a kamera,és ami még nagyon fontos,az a napirend!Nektek is,és nekik is.Beszéljétek meg(csak szépen,finoman,óvatosan),hogy mondjuk hányszor egy héten,akár minden nap fél órára,de csak EGY bizonyos időpontban,ez jó a gyereknek is,jó nekik is,mert tudják,várják,te meg letudod a "pofavizitet" és kész.Előtte,utána ne zaklassanak!Egyszerűbb az élő kapcsolat bizonyos időpontban,mint írogatni,képeket feltölteni,stb..
2011. jún. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!