Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezdjem el hozzátáplálni...

Mivel kezdjem el hozzátáplálni 6hónapos, anyatejes kisfiam?

Figyelt kérdés
3 napja próbálok neki főtt krumplit adni anyatejjel hígítva.hát nem sokat eszik belőle,de lassan csak megszokja.nálunk ő még teázni sem teázik csak cicizik.ki mivel kezdte a hozzátáplálást?és mennyi ideig szoktattátok egy egy új ételhez?
2011. jún. 1. 23:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia Andi.


En is 6 honaposan kezdtem , de almaval.

En mindent 1 hetig kostoltattam.

Alma oszibarack/nektarin repa, krumpli, feherrepa voltak az elso szilard etelei.

2011. jún. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
én is így tudtam,hogy 1 hétig kell szoktatni.nekem is a következő az alma lesz csak még nem tudom milyen formában adjam neki.
2011. jún. 1. 23:30
 3/21 anonim ***** válasza:

almat en megmostam, kivagtam a magos reszet es hajjastol befoliazva megsutottem

amikor jo puha lett lehuztam a hejjat es ugy adtam a lanyomnak.Igy nem volt olyan savas

sutotokkel vagy edesburgonyaval nagyon fini

a sutotok es az edesburgonya s mehet mar 6-7 honaposan, de ha mindent 1 hetig kostoltatsz Te is nem fogtok gyorsan haladni, viszont nalunk emiatt elmaradtak a hasfajasok es mindent joizuen megeszik azota is (kopp-kopp).

Esetleg babarizzsel is suritheted.Nem tudom otthon lehet-e kapniamit linkelek, de pl sinlacxkot is hasznalhatsz.


[link]


[link]


ezt a 2 markat talatam ami otthon is ismert, de nem tudom kaphato-e babarizs.

2011. jún. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
ez egy jó ötlet az almát így megsütni.kipróbálom.köszi a tippeket
2011. jún. 1. 23:48
 5/21 anonim ***** válasza:

a krumpli pont elég ízetlen, szegény persze, hogy nem lelkesedik érte :D

allergiás baba anyukája vagyok és mindig ódákat zengek, hogy mennyire fontos kóstoltatni, lassan bevezetni az új ízeket de pont a krumpli az amin nem kell görcsölni :) holnap nyugodtan kezd az almát!

ha a zöldségeknél szeretnél maradni akkor a krumplihoz menjen répa. azon ne lepődj meg, hogy a pelusban vissza fog köszönni, tök normális :) még a sütőtök is ilyen, azt is kóstoltathatsz vele.

van már meggy, azt viszont vedd komolyan, az almával együtt, fájhat a pocakja! első nap 2 kanál, második nap 4 kanál, aztán 8, 16. elég 4 napig kóstoltatni, az 5. nap már keverheted bele az új ízt, abból persze 2 kanállal. 4 nap alatt kijön az allergia. és azért is jó picit gyorsabban haladni mert ha pár zöldség megvan, jöhet a husi, utána ebédet már ki is lehet váltani, pl. almás krumplis csirkemell, répás krumplis csirkemell, sütőtökös csirkemell :)

nézz szét gyakran a piacon, aminek épp szezonja van és nem puffaszt azt kóstoltathatod. persze az aprómagvasokat még idén hagyjátok ki

2011. jún. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én friss nyers alma levét adtam elsőként aztán reszelve paszírozva magát az almát is.

Azért mondom,hogy csak a levét előként mert idáig csak folyékony anyatejet kapott 6 hónapig,most kap egy új ízt ami még szilárdabb is:).Szerintem kezd a levével;)

2011. jún. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nekem is úgy javasolták, mint az utolsó írta: elôször csak az alma leve, utána mehet bele egyre nagyobb részben a rost is pürésítve (persze héj nélkül). És 4 naponta, fokozatosan növelve az adagot jöhetnek az új ízek. Érdemes az almával kezdeni, mert édes (az anyatej is az) és jobban megszereti így a kanállal evést.

Enyém 10hós, a krumplit ma sem eszi igazán, de az almával bármit jó étvággyal betol :)

2011. jún. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Héjában süsd vagy főzd a krumplit, sokkal jobb íze lesz. Az én kisfiam sem rajong érte de így jobban megeszi. A sárga héjú krumplit (nem tudom mi a neve) viszont szereti, az édesebb fajta.
2011. jún. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.ma ki is próbálom az almát.
2011. jún. 2. 09:56
 10/21 anonim ***** válasza:
01:20-as vagyok.Na hogy tettszett a babynek:)??Végül,hogy adtad neki?
2011. jún. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!