Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak azokkal a...

Mit csináljak azokkal a nagyszülőkkel, akik nem képesek a nevén szólítani a kislányomat? Főleg az idegesít, amikor a "feje fölött" beszélnek úgy róla, ahogy én legfeljebb egy közvetett ismerősömről tenném, akinek esetleg elfelejtettem a nevét.

Figyelt kérdés

"hogy van a baba?" "na megyünk, mert a kisgyereknek aludni kell" "picúr eszik rendesen?"

Anyósom még soha nem nevezte nevén Nórikámat. A párom minden alkalommal rászól, hogy "van neve is az unokádnak!", de mindig az a válasz, hogy "még olyan pici, úgysem érti?!!"


2009. márc. 18. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez egy régi berögződés,rossz szokás, ez ellen nem sok mindent tehetsz. Ha így beszélnek a piciről, szóljatok rájuk, de szerintem ők így szokták meg. Lehet, hogy ti unjátok meg hamarabb:))) Én nem csak nagyszülőktől, de fiatal szülőktől is hallottam már, hogy a babájukat, kisgyereküket csak "a gyerek"-nek emlegették. Nekem is bántja a fülemet, de nem tudok velük mit tenni. Ja, egyébként az én apósomék is így csinálják..
2009. márc. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég idegesítő lehet. Próbáld ki h nekik h esik ha te se szólítod őket a nevükön. Én is mindig rászólok mindenkire aki ismeri a fiamat és úgy köszön h "szia baba" igenis van neki neve Kristóf és már kezd rá figyelni mert én sokat mondom neki.

5,5 hós különben.

Neked sok kitartást kívánok és mindig szólj rájuk h Nórinak hívják az unokátokat!!!

2009. márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%
Hát irigyellek, hogy ez a legnagyobb problémád ill. problémátok. Szerintem Te pusztán okot keresel rá, hogy utálhasd anyóst, apóst. Ha ez a legnagyobb gondod velük örülj.
2009. márc. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, Te egy idióta vagy, egyébként meg a kérdésre kéne válaszolni.

Nem írtad, hogy mennyi idős a babád, de kb 6 hónapos korukban már tudják a nevüket (lehet, hogy előbb is) Ha ezt elmondanád a nagyszülőknek, akkor lehet, hogy elkezdenék a nevén hívni. Ki tudja??? Kitartást!!! :)

2009. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Én ezt icipicit eltúlzottnak érzem, ne haragudj, nem akarlak megbántani. Ha nem értik anyósodék, akkor magyarázzátok el, hogy a babátok már érti a nevét, szólítsák azon. Ha nem szólítják egyelőre, én azért nem neheztelnék emiatt rájuk. Amikor iskolába megy (de szerintem már pár évesen sem) biztosan nem fogják picúrozni. 10 hós kislány anyukája.
2009. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem szeretném felfújni a dolgot, csak nekem ez olyan idegenül illetve személytelenül hangzik így...én így érzem..

Köszi a válaszokat mindenkinek.

2009. márc. 18. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!