Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tudnia egy 9 hónapos...

Mit kell tudnia egy 9 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Úgy értem pápá,puszi,ilyesmi?kúszás,mászás,járás?A ti babáitok ezekből miket tudnak?
2011. jún. 2. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

9 hós lesz a fiam 9 nap múlva.És komppal bejárja a házat, feláll pl asztal, ágy mellet, mászik.

Nem tud még pápázni, még nem is mutattam neki, de holnap el kezdem.

Puszit sem küld.

Kúszni nem kúszott, de az első gyerkőcöm sem kúszott.

Visztont ha zenét hall rázza akisfejét!!!Látja hogy a nővére táncizik és ő is csinálja.:-)

2011. jún. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kisnita ***** válasza:

Kisfiam 9 hónaposan mászott, kapaszkodva járt, baba nyelven dumált egész sokat pl: hűű, őőő, eőő, heűű, stb Értelmes szavai is voltak, de inkább azt próbálta kimondani amit tőlünk halott. Pl: hinta-palinta, apa.

Pápázni még nem tudott, kb. 16-18 hónapos korában kezdte el, de inkább csak kalimpálás most is mint szép integetés :D Most 22 hónapos és puszit még mindig nem akar adni senkinek. Ha mondom, hogy gyere adj anyának puszit akkor tartja oda a kis arcát, hogy pusziljam meg én vagy ha olyan kedve van akkor bekapja az állam :D Másnak még ennyit sem csinál... sőt azt sem nagyon hagyja ha valaki meg akarja puszilni, a páromnak néha hagyja, de másnak nem nagyon. Nem puszilkodós.

2011. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát én nem tudom, hogy mit "kell" tudniuk, de az én kiscsajom 9,5 hós.

-Integet, mostmár nem csak vaktában, hanem konkrétan mondom, hogy köszönj a néninek, és lóbálja a kezeit.

-puszit nem dob, viszont tud a nyelvével úgy csinálni, mint mikor a lópata dobog. :-)

-a kúszást már szép lassan átváltotta a mászás, és már áll is kb. 1 hónapja. Minden bútorra felmászik, amire tud, és irtóra örül neki.

-nekem is táncizik, és már látom, hogy megy a rádió, és van ami tetszik neki, van ami nem, tehát kezd az ízlése is alakulni

-ha rosszat csinál, én felemelem a mutatóujjam, és rázom, közben mondom, hogy vigyázz, meg nem szabad!! Na ezt mostmár tudja ő is csinálni. Ha rászólok 1x, de nem bír magával mégsem, akkor felém fordul, és emeli a kis ujját, és rázza, nagyon édes

-ha eszik, akkor adok neki kanalat, és teszek is rá kaját. na eddig mindenhol volt, de pár napja már rendesen beleteszi a szájába szabályosan:-)

-a kezét, fejét már néha dugja oda a polóhoz, csak nem mindig jó lyukhoz..:-)

-most tanítom a köpd ki-t, mert vmelyik nap bekapott egy mini gumikacsát, azt hittem szívbajt kapok...

-ha vmi van nála, és mondom kérem szépen..akkor 10ből 6x odaadja.

-megölel, és odabújik hozzám, és közben örömködős kis hangokat ad ki.

hirtelen ennyi...


A Te babód miket csinál?

2011. jún. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát az én picikém tegnap volt 9 hónapos.Még csak kúszik,ha zenét hall táncol a kezével:)(olyan édes)Ha kérem és kedve van ad nekem(de csak nekem)puszit.Megérti hogy nem,de nagyom utálja ha rászólok.Lehet egy kicsit mozgásba le van maradva,de napról napra ügyesebb és okosabb!és persze nekem ő a legszebb és legügyesebb,legokosabb a világon:)))
2011. jún. 2. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne másokhoz hasonlítsd a babádat!Minden gyerek más!!Ki ebben, ki abban erősebb, vagy épp gyengébb!A fiam fizikai dolgokban nagyon fejlett, egyedül lépeget 5-6 lépést, integet, puszit dob,nemet mutat a fejéves, ütögeti a pelust ha bekakilt, viszont szinte alig gagyog,szinte nincs is hangja4Annyira hogy fülészhez vittük nem süket e, de minden rendben van.Így kiderült hogy ebben ő gyengébb!A barátnőm fia, (egy napon szültünk) Még csak most kezdett mászni, állni is csak néhány napja állt fel, viszont gagyarászik, hinta palintát mondt, pápát mond, apát mond, stb!Mindig megbeszéljük, viszont sosem hasonlítjuk a fiainkat össze, mert kár lenne!
2011. jún. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia. Mi is 9,5 hónaposok vagyunk kb ezeket csinálja:

-mászik néha meglepően gyorsan

-integet pápát és puszit ad de csak ha ő akar és persze még nem cuppan inkább csak odanyomja a pofiját

-ülve táncol megismeri azt a zenét ami tetszik neki

-rázza a fejét hogy nem

-tapsol ha mondom neki hogy tapsi tapsi

-csikiztem a didiét és mondta ő is hogy didi ezenkívül egész nap halandzsázik

-bármibe kapaszkodva feláll és ha fogom a kezét sétál is bár még imbolyog így csak ritkán csináljuk

-ha mondom neki hogy gyere gyere nyújtja a karját hogy vegyem fel

Azt hiszem ennyi, mondjuk ezek nagy részét már 1,5 hónapja csinálja. Ja és kislány.

2011. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok azt kihagytam hogy elég ügyesen iszik pohárból cumisüveg csak a tápszernek kell meg ha megyünk valahova:)
2011. jún. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!