Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba menü? Miket főztök...

Baba menü? Miket főztök kicsiteknek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos, miket tudnék neki főzni? Légyszi receptet is írjatok, ne csak az étel nevét:). Köszönöm!
2011. jún. 6. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezen az oldalon szoktam keresgélni:

[link]

2011. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rántást tudsz csinálni? Olajon vagy vajon (nem margarin!!!) megpirítod a lisztet. Ezzel tudsz egy csomó mindent sűríteni. Hogy állsz a főzéssel? Nagyon nem megy, hogy receptet is kérsz? Csak azért kérdezem, hogy milyen mélységekig írjak le recepteket.

Tudsz csinálni kelkáposzta főzeléket, tökfőzeléket, krumplifőzeléket? Vagy spenótot, vagy akár paprikás krumplit?

Ha nem, szólj és részletezem. :)

2011. jún. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jó oldal!
2011. jún. 6. 14:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia! Nincs bajom a főzéssel, magunknak sok mindent csinálok, persze, rántás is megy:), de én elég fűszeresen főzök, meg gyakori a tej-tejszín-tejföl alapú étel, amit a 9hós kisfiamnak nem adnék. Csináltam már neki gyümölcs pépeket, meg főztem zöldségeket, összeturmixoltam, stb, de nem tudom, hogy kell feljebb lépni egy lépcsőfokot, tehát mi követi ezeket a főtt húsos-zöldséges-rántásos főzelékeket? Másik problémám, hogy mit használjak neki a tej alapú főzelékekhez? Tápszerrel csináljam a tök-és borsófőzeléket?
2011. jún. 6. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nyugodtan adhatsz pl. tejfölt is, persze előbb kis adagban. Vagy elsőre feles tejjel (fele víz, fele tej) tejbegrízt.

Az enyém 7 hónapos, szopizik még mindig (azaz nem tápos) és már eszik tejfölös főzeléket (ma pl. krumplifőzelék volt), sajtot, tojássárgáját. A sajtot reszelni szoktam, a tojássárgáját szitán szoktam átnyomni a főzelékre. Evett már húslevest is, persze turmixolva. :)

A 9 hónapos babád nyugodtan eheti, amit Ti, csak mellőzd az erőset és a borsot. Ja, már borsót is evett, pedig az a végén van az általános listának. Evett karalábé főzeléket, de azt pl. mellőzöm egy ideig, mert úgy láttam, az megdolgozta egy kicsit.

Szóval próbálkozz nyugodtan, úgy is azonnal jelzi a szervezete, ha nem tetszik neki. :)

Sok sikert! :)

2011. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, megint én. :)

Ne tápszerezz, neki már nem kell. Annyi, hogy inkább rántásokat használj, ne habarást, hogy süljön meg a liszt. A tökfőzeléknél is megfőzöd a tököt, külön megcsinálod a rántást, hozzáadod a tejfölt és ezt az egészet belekevered a megfőtt tökhöz. Normális esetben ugye behabarnánk. A lényeg, hogy a tejföl miatt rottyanjon még egyet.

Nem tudom, Te hogy csinálod a borsófőzeléket, de ahogy én csinálom (borsó dinsztelése pici cukorral (de a cukor le is maradhat), liszt hozzáadása, azzal is dinsztelni, hogy a liszt is megpiruljon, csipet pirospaprika és víz, ízlés szerint esetleg tejföl). Szóval szerintem ehhez nem kell tápszer. Így gondoltad, vagy félreértettelek?

2011. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!