Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelő heti rendszeress...

Légzésfigyelő heti rendszerességgel bejelez és tegnap este láttuk, hogy a zöld villogások helyett gyakran van piros általános villogás. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
A használatit elolvastuk és lehet a baba alszik annyira mélyen? Három hónapja használjuk, csak már nehezen tudok aludni mert azt nézem, hogy nem piros-e. (hangot levettük, csak akkor szól, ha bejelez)
2011. jún. 7. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd, nem gyenge-e benne az elem!
2011. jún. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Elvileg be lehet állítani, hogy mennyire érzékelje a mozgást ill. légzést. Eleinte mi is frászt kaptunk a szirénától, de aztán átállítottuk.

De a tiétek másmilyen lehet, mert nálunk nincs zöld villogás, csak piros. Ha lemerül az elem, addig sípol a gép, míg ki nem szedjük az elemeket. Be- és kikapcsolásnál lehet hallani, ha merülni kezd, akkor olyan nyomottabban csippan.

2011. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

nekünk külön lámpa jelezte a levegővételeket és egy másik az elemet. Úgy tudom, hogy nem jó, ha feltölthető elemet használsz, hanem csak jó minőségű sima elemt tegyetek bele. Nekem a második lányom születése után pár hónappal jelezte, hogy gyenge az elem. 3 év telt el kb.

Szerintem nincs olyan légzésfigyelő, ami színben jelzi, ha baj van. Ráadásul a villogás nincs öszhangban a levegővétellel. Hidd el én tudom, mert az első lányomnál a telefonom stopperórájával mértem két villgás között az időt, és a Szántó Professzor mondta, hogy nincs összhanban a kettő. Vannak szabályok, amit érdemes betartani és azzal is csökkented az esélyét a bölcsöhalálnak:

1. ne öltöztesd túl a babát

2. ne adj rá sapkát

3. legyen biztonságos az ágya (rács ne legyen túl nagy hézaggal, ágyneműt ne udja magára húzni, ne legyen bent játék)

4. felekvés előtt jól büfiztsed meg

5. szellőztess gyakran, lefekvés előtt kimondottan

6. ne legyen 20 C-nál melegebb a szobábak (nyáron a kinti hó miatt ez persze nem tartható)

7. ne dohányozzanak a környezetében

8. szoptasd minél tovább

9. altasd hason

10. használj légzésfigyelőt (cserélj elemet és nézd meg, hoyg akkor is van-e piros villanás)

11. ne használj gumis aljú lepedőt és figyelj rám hogy ne legyen sok réteg a baba és a lap között. Csak a kókuszmatrac + lepedő + a baba, mert ha túl sor réteg van az érzékelő és a gyerek között, akkor gyengül a jel és az is okoz téves riasztás.

12. legyen az ágyrácsa latt egy végony lap, mert ha nem egyenletes az alap, akkor nem működik megfelelően a szerkezet.


ha még mindig bejelez, akkor a Madarász utcai klinikán működik a Bölcsöhalál Prevenciós Program Szántó Imre prfo vezetésével, hívd fel őket és ők nagyon segítőkészek. 2 valós riasztás után a gyerekorvosotok ad beutalót és lehet menni alvásvizsgálatra, de az esetek többségében csak a helytelen hazsnálat miatt vannak riasztások szerenére.

2011. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
bocs nem hason kell altatni, hanem háton!
2011. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem baby controll figyelőtök van véletlenül? Az eredetileg nagyon érzékenyre van állítva. Mi visszább vettük, és utána nem volt ilyen gond, pedig csak 1 lapot használtunk.
2011. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elfelejtettem írni, hogy AncelCare légzésfigyelőnk van. A lámpa zöld villogással jelzi a mozgást, légzésvételt, és pirosan csipog egyszer aztán pirosan folyamatosan hangosan, ha már nem történik mozgás.


Van egy olyan érzésem, hogy nem a babukámmal van a baj, mert amikor beriasztott, akkor általában még mozgott is.

Akkor meg mi lehet az?

Az elemünk a legjobb minőségű.

Az ágyban nincs játék, van viszont fejvédőnk. Az én éjjeli kisszekrényemre teszem a légzésfigyelőt, hogy meg legyen a 30 cm távolság az ágy és a légzésfigyelő között.

2011. jún. 7. 12:30
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is Angelcare van. Nálunk egyszer volt ilyen, hogy pirosan villogott és csendes kis sipoló hangot adott a szerkezet, majd frászt kaptam. Másnap reggel tudtam csak megnézni a használati uasítást és azt írta mélyen aludhat ilynekor a baba. Lehet benne igazság, mert akkor a kislányom nagyon-nagyon fáradt volt és lehet mélyebben aludt.
2011. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az angel Carekkel sok a téves riasztás! (egy barátnőm babaüzletben dolgozott,ő is mondta)
2011. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is AncelCare van,én közepesre állítottam az érzékenységét,azóta minden ok.
2011. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálunk rengeteg riasztás volt, amíg el nem érte a kisfiam a 4kg-ot. :(

Szerintem próbálj elemet cserélni, az érzékenységén állítani, ellenőrizni, hogy a lapok jól állnak-e, a matrac jól van-e belerakva az ágyba (egyenletesen fekszik-e a rácson). Ha így is riaszt, de a babád lélegzik, visszavinném a légzésfigyelőt az üzletbe, lehet,hogy rossz.

2011. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!