Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és miből vehető észre,...

Mikor és miből vehető észre, h egy baba "intelligensebb" a korabeli kicsiknél? Van tudomásotok ilyenről?

Figyelt kérdés
2009. márc. 21. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
93%
nekem van ilyen tapasztalatol kerilányomon vettük észre már feltudta ismerni a kis plus figuráit kb. mikkor már négykézlábbon tudott mozogni de még nem mászot csak a járokába mozgolodott mindig felemelte a kért játékát v. kikereste a szemével ha messze volt töle és nem is unta meg ezt a játékot kitartoan figyelt késöbb rengeteg verset ... tudott most 14 éves és mindent könnyen tanul a suliban, hozzá nem is hasonlitunk egy kicsi babát se a családban mert ö más volt mint a többi feltünö jelenség mert más baba nálunk olyan korán nem volt ilyen fejlett Csak nem emlékszem pontosan hány hósvolt de vissza tudom nézni videórol
2009. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%

Ha felnőtt és zseni lett belőle,akkor biztosra veheted,addig nem.A fiam 1 évesen 20-ig számolt,érthetően beszélt 10 hósan ment,nagyon ügyes baba volt.Nem zseni,sőt még csak nem is jó tanuló,és nem is volt kitűnően jó sosem.1 éves középiskolás most.A lányaim is nagyon korán beszéltek,és mindhárom mutatott olyan képességeket,amikből arra következtetnek,hogy okosabb az átlagnál.De én ebben nem hiszek,és nem is fontos szerintem,velük még előtte vagyunk a sulinak.A lehető legjobbat kell kihozni minden gyerekből.akkor lehetünk elégedettek.nem kell,hogy zseni legyen,hogy az irreálisan magas elvárásokkal a szülők tönkretegyék.

A barátnőm teljesen el van keseredve,mert 2 gyerekünk egykorú,és a 3,5 évese még nem beszél úgy ahogy az én 9 hós lányom próbálkozik.Mindig azt mondja,hogy nekem a kicsi előbb fog beszélni mint neki a középső.Lehet,de nem biztos,hogy ebből a gyerekének hátránya lesz.Ismerek olyat,aki 3 évesen még nem beszélt érthetősen,és most 3 diplomája van.Nem ettől függ.Az legyen a gyerek,aki akar,saját egyénisége személyisége legyen,és ebben kell őket segíteni.

2009. márc. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!