Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónaposotok miket mond már?

18 hónaposotok miket mond már?

Figyelt kérdés
Érdekelne az is hogy kisfiú vagy kislány.
2011. jún. 17. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes hasonlítgatni. Két lányom van. A nagyobbik 2 éves koráig semmit nem mondott, csak annyit anya apa és gólya.


A kicsi 1,5 éves. 11 hónaposan kezdett el beszélni (apa anya, vau, pipi,stb.) Mostanra mondatokat mond, és mindent ismétel amit mondunk neki. Minden nap van 2-3 új szó amit megtanul és használ.

2011. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kislány és 5.-én lesz 18 hónapos.

Mondja már,hogy:

-Apa

-Papa

-jájá(anya),de néha tisztán kimondja

-mamam (mama)

-mámám (kacsa)

-nem (és tudja társítani is,ahhoz ami tényleg nem kell neki vagy nem akarja megcsinálni)

-de

-alma

-hamma

-plapla (labda)

-aukó (autó)

-kut vagy vau-vau (kutya)

-cicc (cica)

-busz

-kanál

-kes (keksz)

-tás (táska)

-pucc (papucs)

-bucc (cipő)

-ohoh (bagoly)

-kot-kot (tyúk)

-tejcs (tejcsi)

-pulcs (pulcsi)


most csak ennyi jutott eszembe,de biztos,hogy van még! :)

2011. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én 18 hónaposom 5 azaz öt szót mondd :D

a többi hablaty, azt folyamatosan nyomja, lehet van benne még pár értelmes szó is csak én nem értem ;D

2011. jún. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam tegnap volt 18 hónapos.

Amiket tudatosan, visszatérően használ:

apa, anya, mama, de, nem, igen, itt, ott, gyere, hamm, inni, tessék, kérem (ezt a kettőt kicsit elmosódva, de mások számára is érthetően ejti), cica.

Ezen kívül hablatyol egész nap, de néha vannak meglepő mondásai: nincsen, nagyon jó, add már ide, így kell.

Állathangokból még csak az oroszlánt tudja, illetve mutaja a halat, a sünit és a kígyót.

2011. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kisfiam van,ő ezeket mondja:anya,adjál,brekeke,mamm-mamm
2011. jún. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19 honapos a kisfiam es nem tudom most igy hirtelen osszeszamolni hany szot tud. Rengeteget, de kb. az utobbi ket honapban szedte fel oket, azelott csak az allathangokat tudta utanozni. De most kedvet is kaptam, hogy leirjam miket mond. Ket-haromszavas mondatokat is mond, nemreg kezdte. Ja, es Svajcban elunk, bar mindketten magyar szarmazasuak vagyunk, csak magyarul beszelunk vele, megis egy-ket dolgot nemetul mond.
2011. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
addide cici,vedd-le pulcsi, haggyá békén, (tesótól tanul), apa elment, anya, tesó, tesó megy ovi busz, morzsi, pipi, nyuszi cica, én is, tea, mókus, paci, bari, anya dógoz, dédi, papa, mama, bajsza haja, pont pont vesszőcske, tente baba tente, eperke, dóra baba, adjál, kérek, akarom, nem akarom, papál (eszik), borzasztó (erre kérdezni szoktuk hogy ki borzasztó, ő meg mondja hogy Bekka, Pista bácsi, markoló, traktor, kocsi, csacsi hirtelen ennyi jutott eszembe, de amúgy bármit hall azt megismétli. Így pl mondta már a dokinak hogy "néni piccsa" (Az apja mondta előtte valakire, és a kölök pont a dokinál érezte szükségét hogy visszamondja)
2011. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell hasonlítgatni,minden gyerek más.

A hugom 2 éves koráig meg sem szólalt,már vitték anyuék orvoshoz,hogy néma marad.

Nekem 8 hónapos koromtól be nem álla szám:)

2011. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!