Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba pocakját megzavarhatja...

A baba pocakját megzavarhatja a szájpenész?

Figyelt kérdés
Már jó pár hete küzdünk a szájpenésszel és úgy tűnik, hogy a cicimet is megfertőzte, mert fáj és ég, kenem mindkettőnket rendületlenül minden evés előtt és után. Pár napja viszont a kisfiam sírva száll le a ciciről, mint akinek fáj a pocija, eddig ha jól lakott elengedte és nevetett, most meg tiszta nyűgös, sírdogál. Pisi, kaki rendben, kizárólag anyatejes, 5 hónapos fiúcska!
2011. jún. 20. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem okoz gondot! Lehet csak puki volt, vagy nyűgös lehetett! Nekem is megfertőzte a mellemet, borzalmas kínokat éltem át, de elmúlt, arra ügyelj, ha nagyon csúnya a bimbód, akkor érdemes meglátogatnod egy bőrgyógyászt is, mert lehet, hogy gyulladáscsökkentő is kell a boraxa glicerin mellé!


7 hós szopis baba anyukája

2011. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


De jó hogy írsz, a múlt héten írtunk egy másik anyuka kérdésére, én voltam aki megfejtettem a szájpenész dolgot! :))))))))))

Az mit jelent, hogy csúnya mellbimbó? Hogy csúnya? Neked milyen volt? Jaj nagyon idegesít ez a dolog, lehet elmegyek dokihoz, bár már jobb és nem fáj annyira! Nameg ez a nyüszítés a fiam részéről! Gőzöm sincs mitől lehet, de evés után is tök nyűgi!

A Te babádnak kiütötte a popóját a szájpenész?

2011. jún. 20. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:

A szájpenész először a szájüreg belsejében, majd a nyelven (ritkán a garaton is) megjelenő vastag, fehéres-szürkés lepedék. Eleinte kisebb foltokban láthatjuk, súlyosabb esetben összefüggő lepedékréteget alkot.

Ez a leírás akár a szoptatás után a szájban maradt tejlerakódásra is illene, ám míg ez utóbbit könnyen letörölhetjük, a szájpenész igen makacs; erősen ragaszkodik a helyhez, ahol egyszer megtapadt, és erőteljes dörzsöléssel is nehezen távolítható el. Az alatta lévő nyálkahártya vöröses, vérzékeny marad egy darabig.

Ebben a fázisban a babák általában észre sem veszik, nem látszik rajtuk semmi - ritkán azonban már ilyenkor is előfordulhat étvágytalanság, nyugtalanság. Az igazi nyűgösség azonban később várható, amennyiben nem sikerül megszabadulnunk a fertőzéstől.

Mivel jár?

Ebben az esetben ugyanis a gombatelepek leválnak a szájüreg faláról, a baba lenyeli azokat, így áthaladnak a bélcsatornán - ahol emésztési zavart, hasfájást okozhatnak - és a széklettel ürülnek. Ezért, jellemzően körülbelül két héttel azután, hogy a szájüregben megjelenik a szájpenész, a baba popsiján is észrevehetővé válnak a kiütések (pelenkakiütés).

Ilyenkor már a baba viselkedése is biztosan megváltozik; a fenti okok miatt változhatnak az étkezési szokásai, nyűgössé, ingerültté válhat.Amennyiben már a bélrendszer is fertőződött vagy az alkalmazott kezelés ellenére 7 nap múlva is észleljük a gombatelepeket, mindenképpen orvoshoz kell fordulni, aki Nystatinos vagy Nizoralos Borax glycerin oldatot fog rendelni. Ilyenkor általában tartósabb, babát is, mamát is érintő kezelést javasolnak, a fertőzés súlyosságától függően. Néha a fertőzés átterjedhet a kismama mellére, mellbimbójára. Feltétlenül forduljon nőgyógyászához vagy háziorvosához; valószínűleg gombaölő port fog javasolni, szükség esetén gyógyszert ír fel. Sebes mellekkel a szoptatás nagyon fájdalmas is lehet, de fontos, hogy ilyenkor a fájdalom ellenére is kitartsunk, ne hagyjuk abba a szoptatást. Előtte-utána azonban törölgessük át a mellet is, a baba száját is borax-glycerines oldattal, és fokozottan ügyeljünk a cumik, mellszívó stb. sterilizálására.

2011. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi második!

Igazából tudom mivel jár a szájpenész, mert a nagylányommal is megjártuk, neki 3 hónapig tartott,neki elég csúnya volt és csupa pötty a popója meg a nunija, akkor a cicimnek nem lett baja.

Most viszont a picinél más, alig volt a szájában csak kétoldalt egy kicsi és a popóját sem ütötte ki!

Lehet majd ezután.

2011. jún. 20. 14:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem lett piros a popója a szájpenésztől, viszont a fogzástól igen! Itt lehet, hogy nálad egyszerre jelentkezik a két probléma! Amúgy a csúnya alatt azt értettem, hogy piros, udvaros, repedezett, esetleg levedző sebek! Nekem valami ilyesmi volt, és csillagokat láttam szoptatáskor, sajnos én nem mentem el idejében dokihoz, és nagyobb gond lett a dologból, de nem ijesztgetlek, viszont szerintem megéri meglátogatni egy bőrgyógyászt, ha nem javul a helyzet! A lényeg, hogy ha nincs nagy gond, akkor hamar gyógyulnak a sebek, enyhül a gyulladás, ha ezeket nem tapasztalod, irány a doki!


7 hós szopis kislány anyukája!

2011. jún. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
mi az a szájpenész? o.O
2011. nov. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!