Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon csúnyán ki van csattogv...

Nagyon csúnyán ki van csattogva a kicsikém popsija és a puncikájánál is. Mikor múlik el? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

14 hónapos. Fel is van püffedve és piros, tegnap délután lett olyan, lehet a akaija csípte ki, de estére már egész szép lett, most megint csúnya. Sudocrem-el kenem, jó vastagon. Nem mindenütt, csak egy részén a popsijának és a nuncijának. Sosem volt kipattogva.

Ha popsitörlőt változtatok az kb mennyi idő után jelentkezik? Mert olyan 1 hete cseréltem másikra, most ismét gabit vettem és már azzal törlöm ma. Úgy sajnálom a kis csöppemet.

Ami szintén elgondolkoztat, hogy a napokban új zacskó liberót kezdtem meg. Lehet újjították a pelust és a bőre nem bírja?

Nem tudom, csak találgatok. Mert eddig sosem volt kicsattogva és semmi új kaját sem kapott. Esetleg fog?

Segítsetek. Köszönöm.


2009. márc. 24. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk mindíg a fog produkál ilyen kiütéseket, vagy ha nem veszem észre hogy bekakilt és már vagy fél órája benn van a pelusban. Vagy még a narancslé szokta kiütni, de nagyon. Nekünk a neogranormon nagyon bevált, általában másnapra semmi nem látszik.

De a barátnőm lányának a pelusváltás viselte meg a bőrét, bár nem hiszem, hogy nagyon nagyot változtattak volna a liberon.

2009. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
fogzást szokták mondani, de én ugy tudom hogy a gyerekorvos tud adni rá krémet ami pont a csunya popsit gyogyitó,
2009. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kisfiamnál a popsitörlő okozott ilyesmit, teljesen kipirosodott a popsija és kiütéses is volt. Persze mire rájöttem, hogy a popsitörlő az oka már majdnem elhasználtunk egy csomaggal. Ahogy másik fajtát kezdtünk használni elmúlt. (Nálunk a Neogranormon és a Spar-os Baby törlőkendőket nem bírta a bőre.)

Persze lehet, hogy nálatok más az oka, mielőbbi javulást!

2009. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sudóval, vastagon csak este-nem kap levegőt a bőre. A törlőkendőtől lehet, de azt már megoldottad. Ha tudsz, fűtsd fel kicsit a lakást, szellőztesd a popsit...pelenkacserénél is hagyd, had száradjon le a bőre, pár percig lehet pucér-még tetszeni is fog neki...kb ennyit tehetsz szerintem, ha gyakrabban cserélsz pelust nem kell krémezni nappal-jót tesz az is, levegőzik a bőre, nem tud annyira felmaródni.
2009. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én elvittem a lánykámat az orvoshoz, mikor ennyire kicsípte a pisi a popsiját és a punciját( jött a foga)Írt fel gyógyszertári krémet, ami 2 nap alatt helyrehozta. Sajnos a tégelyre nincs ráírva a neve csak ez RCP Ung Popsi krém, halványsárga színű.

Forralt vízzel töröltem a popsiját, hagytam megszáradni ill. szárazra töröltem. Azóta is sokszor (csk úgy)így csinálom.Próbáld sokat szellőztetni a popsiját.

Egyébként bármitől lehet, ahogy írtad popsitörlő, pelus. Nem lehet tudni:(

2009. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sudocrem-mel ne kend vastagon, mert nem tud a bőre levegőzni. Én is jártam így, én is vastagon kentem és nem javult. Aztán egy börzén a cég képviselője ajánlotta nekem a Sudot, hogy milyen jó. Majdnem elküldtem a fenébe, de visszafogtam magam és csak annyit mondtam, hogy nekünk nem vált be. Ekkor kérdezte, mennyit kenek a bőrre. Mondtam, hogy nem sajnálom az adagot...:) Na, jött a hideg zuhany, hogy bizony ezt csak vékonyan szabad használni, mert a bőr nem lélegzik a vastag réteg alatt. Én azóta használom vékonyan és nincs semmi baj a popsival. Gyors gyógyulást!
2009. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10.04-es vagyok, mi este azért vastagabban kenjük, nappal meg cserébe egyáltalán nem. Nem cserélünk pelust éjszaka-ha nincs rendesen bekrémezve reggelre piros, de babája válogatja....
2009. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, remélem hamarosan javul a kis drágámnak :).
2009. márc. 24. 19:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!