Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Horvátországba szeretnénk...

Horvátországba szeretnénk menni nyaralni és van egy 19hónapos kisfiam most neki kell utlevél vagy ugye már lehet csináltatni neki is személyit vagy elég az?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden EU tagállamba mehetnek a gyerekek is útlevéllel, szerintem érdemesebb azt csináltatni, ráadásul az ingyen van. Mi is csináltattunk a gyerekeknek, de arra figyelj, hogy két-három hét, mire megjön, tehát kezdd el időben.
2011. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én ugy tudom hogy nem eu tag még
2011. jún. 21. 09:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, jól tudod, Horvátország még nem EU tag. Így mindenképpen útlevél kell a kicsinek. (Az EU tagországokon belül kell a személyi.) Mindkét szülőnek jelen kell lennie az útlevél igénylésénél, és az időre valóban figyelj oda, mert hetekbe telik, mire megkapod.
2011. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igazatok van, nem EU tag, szóval marad az útlevél.
2011. jún. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A hetekbe telik,enyhe túlzás.Nem tudom ugyan hol laktok,de Bp.-en kb.1 hét.
2011. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

NEM kell útlevél. Külön megállapodás van Mo. és Horvátország között. Elég személyit csináltatni, ami ingyenes 14 év alatt. Én is személyit csináltattam mindhárom gyereknek.

lsd:


[link]

2011. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel máshová is mehetünk vele, mi útlevelet csináltattunk, 3 hónaposan jött velünk először Horvátországba. Nekünk azt mondták, az esetleges tájékozatlan horvát határőrök miatt inkább útlevéllel menjünk, ne kelljen magyarázkodni, meg törvényi szabályozást mutogatni nekik.
2011. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és egy hétbe se telt az útlevél, nagyon gyorsan kész lett. (Bp)
2011. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11:38-as vagyok. Szinte az összes európai országba lehet már menni személyivel. Sokkal olcsóbb, mert nem kell esetleg az egész családnak útlevelet csináltatni. Nálunk ez egy kb. 50.000 Ft--os tétel lenne. Nyilván a határőrök sem hülyék és ismerik az ide vonatkozó jogszabályokat. Nem kell magyarázkodni.
2011. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell Horvátországba útlevél. Elég a személyi, felnőttnek, gyereknek. Igaz, hogy nem eu, de külön egyezmény van.

Elfogadják a határon, muszáj nekik. Ismerik is, ráadásul ez már nem az első, hanem a harmadik nyár, hogy találkozhatnak gyerek-személyivel.

Elsőtől kérdezném: hol ingyenes az útlevél?

mert a személyi az, de az útlevél pénzbe kerül, azt hiszem 2500 Ft és csak 2 évre adják.

2011. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!