Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tettetek gyerekzárat a szekrén...

Tettetek gyerekzárat a szekrényre mikor elkezdte nyitogatni a pici?

Figyelt kérdés
Vagy ti hagytátok hogy nyitogassa? Igaából a két éjjeliszekrény a célpont. Semmi extra nincs bent amit ne szedhetne ki. Nem is az a baj, hanem az hogy néha az ujjára csukja. Majd megtanulja hogy óvatosan nyitogassa, vagy kell zár? Most 7 hónapos.
2011. jún. 22. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kislányom szintén turkálós volt,de szerintem ha nem igazi rosszcsont a babád,akkor bőven elég,ha párszor elmondod neki,hogy jujj,vigyázz,rácsukod az ujjadra,vagy ha nem szeretnéd,hogy turkáljon,akkor mondogasd neki,hogy nem szabad.Meg fogja érteni.
2011. jún. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém még nem ért odáig, de én nem fogok gyerekzárat tenni sehová, meg kell tanulnia, hogy nem nyitogatjuk az ajtót passzióból. Persze a biztonság kedvéért a veszélyes anyagokat (tisztítószerek) elpakolom majd az alsó régiókból :)
2011. jún. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tettünk rá, ami törékeny, sérülékeny volt és nem szerettük volna, ha tönkremegy, azt elraktuk gyerek magasságból.

Úgysem tudod örökké feljebb pakolni a dolgokat, gyerekzárat sem tudsz mindenre tenni (persze pl. a vegyszeres szekrény mindig kulcsra van zárva, azt még a majdnem négy éves lányom sem tudja kinyitni).

Nekem az a tapasztalatom, hogy egyszerűbb pici korban megtanítani nekik, mit szabad és mit nem. És bár az első szabad-nem szabad dolog megtanítása sok türelmet kíván, utána lényegesen egyszerűbb egy új szabályt megtanítani nekik (és ezeket a dackorszakig be is tartják :).

2011. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én is a nemesek táborát gyarapítom. Nem gondolom, hogy mindentől el kellene zárni őket. persze én is elpakoltam sok mindent, de tapasztalati alapján tanul a gyerek. Igen, van sírás ha rácsukja a kezére a fiókot, de ha tiltom tőle, akkor majd 8 évesen csodálkozzon rá, hogy ez fáj?
2011. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mi sem tettünk, csak konnektordugót, a virágokat sem rámoltam el a földről.

Az elmúlt 18 hónapban összesen 3 cserépborulás és 2 komolyabb ujjbecsípés volt.

Ha nem ilyen vérmérsékletű lenne a fiam, lehet hogy meggondolnám.

2011. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a konyha fiókokon van gyerekzár, máshol nincs! A saját zoknis-sapkás fiókját kihúzhatja pakolhatja, de más fiókot nem! A konyhába pedig azért tartottam fontosnak, mert ott azért sok olyan dolog van amivel megsértheti magát!
2011. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A fontosabb törékeny dolgokat feljebb raktam, a vegyszereket elzártam, de a többi olyan szekrényt amiben nincs rá veszélyes, csak folyamatosan szajkóztam, hogy "Nem! Ezt nem szabad!" Persze van olyan szekrény, amit szabad neki pakolni (műanyag hűtős dobozok, tálak vannak benne). Pár ujjbecsípés előfordult, de utána jóval óvatosabb volt.

A virágok feljebb kerültek, mert egyszer megkóstolta az egyiket, és nem tudtam mindet kinyomozni, hogy mérgező, vagy nem, így ezt lutrinak találtam.

Könyveink, pár dolog, amiben kárt tudna tenni az Ő magasságában vannak elejétől fogva, de megtanulta mára, hogy az anyáé, apáé, nem szabad bántani.(18 hós)

2011. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Én meg azt hittem hogy csak én gondolkodom így. Az egész család azt mondogatja hogy kell rá venni zárat, el kell rakni... Én is úgy gondolom hogy egyszer csak meg kell neki tanulni hogy ha rácsukja fáj... Viszont az még komoly munka lesz mire megérti hogy nem szabad. Most ez neki még nem jelent semmit. Csak mosolyog és folytatja a dolgát. Elveszem onnan, visszamegy. Ez föleg a virágföldezésre érvényes :) Azt szerintem kénytelen leszek eltenni.
2011. jún. 22. 09:41
 9/16 A kérdező kommentje:
Nálatok mikor kezdte érteni hogy ha valamire azt mondtátok hogy nem szabad?
2011. jún. 22. 09:42
 10/16 anonim ***** válasza:

Mi sem vettünk gyerekzárat és egyebet, feleslegesnek tartom. Meg kell neki tanítani, hogy nem szabad.

Ami törékeny vagy veszélyes az elraktam, hogy ne férjen hozzá. Hidd el majd rájön, pár alaklom után, hogy ne csukja az ujjára az ajtót.

1 évesen már értette, hogy nem szabad, most 16 hónapos és ha rászólok, akkor abbahagyja és eljön onnan.

2011. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!