Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csinálhatom a tejpépet babavíz...

Csinálhatom a tejpépet babavízzel? A tápszert azzal csinálom már, mióta tápszeres. Csak olyan szigorúnak tűnik, ahogy rá van írva a tejpép dobozárs, hogy forralt vízzel. Lehet babavízzel?

Figyelt kérdés
2009. márc. 25. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
persze én is azzal csinálom, de melegíteni kell, különben nem oldódik rendesen a por, meg a baba is langyosan szereti :-))
2009. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a forralt vízet azért írják mert a forralás a síma csapvízett fertötleniti. A babavíz tiszta gondolom arra nincs rá írva hogy forralás után fogyasztható
2009. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is "táposak" vagyunk :( Én biztos, ami biztos, a babavizet is fel szoktam forralni. Nem olyan nagy dolog, felrakom egy kulon erre a celra szant miniedénykébe a babavizet, amikor forr, kikapcsolom, mire tisztaba teszem a picit, vagy mast csinalok, mar le is hűlt annyira, hogy össze tudjam keverni.


Gondolkoztam rajta, hogy egy napi adagot felforralok elore, es akkor csak bedobom a vizet a cumisuveg melegitobe, és utana keverem ossze, de teljesen ugyanannyi megcsinalni.


De a kerdesre valaszolva. Ha nem forraltad a babavizet ujra eddig se, akkor a tejpephez se muszaj, az, hogy babaviz, tobbnyire eleg garancia (csak ismeros ismerose dolgozott ilyen gyarban, es meselt dolgokat, nem tudom mi igaz belole, en azert forralom ujra), és a babaviz szerintem igy is sokkal sokkal sokkal jobb, mint a csapviz - akar a forralt csapviz.


Szóval szerintem csinald ugy, ahogy eddig, ha nagyon aggodsz, akkor a babavizet forrald fel.


De igazabol túllihegjük - én biztosan - a "sima" babavíz tökéletes, nem lesz tőle semmi baja.


Elnézést a hosszú gondolatmenetért :)

2009. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan, és mindíg azzal csináltam.
2009. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszike! hát cumisüveg melegítőm nincsen, és a babavizet sem szoktam forralni, kivéve ha már fel van bontja 24 órája. :) DE jogos, én is féltem a gyerekem, ha valami, hát a víz minősége az romlott elég sokat!! köszike a válaszokat!
2009. márc. 25. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!