Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már úgy valaki hogy nem...

Volt már úgy valaki hogy nem akar enni a babája? Abszolút nem kell neki a tápszer. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdte ezt a sztrájkot.Éjszaka evett amikor álmába a szájába dugtam.De ébrenléti állapotba sír ha kínálom vele.Csak főzelékkel,péppel és gyümölccsel nem merem etetni mert félek hogy az megterheli a szervezetét és hogy nem tud majd kakilni.Délután van az orvos majd fölhívom és ha azt mondja akkor beviszem.Nagyon aggódom!!!

5 hós.


2011. jún. 24. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen időszakok. Mióta kap főzeléket, gyümölcsöt? Hány evést váltottatok ki? Lehet, hogy ő már szívesebben enne ilyesmit, mint a kevésbé jó ízű tápszert. Milyen fajta tápszert kap? mióta eszi ezt? Lehet, hogy megunta?
2011. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Volt egy ilyen időszak. Kilökte a cumit, én visszanyomtam a szájába. Igaz, hogy erőszakot alkalmaztam, de éhen nem maradhat. Egy hét alatt visszaszokott. Most már vígan eszi újra. Ez valami "cicizavar" lehetett nála, de abból sajnos véges a mennyiség.
2011. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia

Nálunk is ez van.Nekem éjjel is egy órát variált mire elkezdett enni. 180ml szokott enni nappal, de nagy nehezen megy le a 100 vagy 120is.Én utána adom neki a sütőtököt , gyümölcsöt amit megeszik.Én szinte biztosra mondom, h nálunk a foga bántja, éjjel-nappal a szájában turkál és izgatott is. Én azt tettem, h megcsináltam a tápszert és 2ó át ha bármikor kicsit is halandónak tűnt már adtam is neki.Ha nagyon keveset eszik akkor vizet adok neki kanállal és mellé valami kanalasat, de először mindig a tápszert adom,mi még nem váltottunk ki étkezéseket.Remélem nem tart soká,de erőltetni nem tudom, mert ordít és hiába szívja meg nem nyeli le hanem oldalt ki spricceli a száján:( szóval türelem és próbálkozás van most nálunk!

Kitartás! Az orvost jó ha megkérded, hátha tud valami okosat.

2011. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5 hónapos kisfiam is alig akar enni, pedig mindig az volt a gond, hogy túleszi magát! Kb. egy hete csinálja, hogy az eddigi 160-180 g helyett megeszik először 80-100-at, aztán még valahogy belekönyörgök 40-50 grammot. Több ilyet olvastam ezen az oldalon a napokban, és szinte mind 5 hó körüli babákról írtak, szóval gyanús, hogy ez egy ilyen időszak valamiért? Mivel korababa, mi még húzzuk a hozzátáplálást az orvos javaslatára, de nem tudom meddig lehet még...
2011. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A meleg v a front miatt lehet ez a babáknál,mert az enyém is 60 ml után kiköpi a cicit és vigyorog.Ha vissza akarom adni meg feszíti magát,ordít de valami félelmetes hangerővel:SNem akarom tápszerezni,de 60 ml nagyon kevés,ő 3 és fél hónapos,eddig volt h 180-200 ml-ket evett.Tegnap kapott tápszert,mert minden szopikor ennyit evett.Persze a cickóim majd szét durrantak,de fejni meg nem tudtam,úgy nem jött:OMost azt próbálom h gyakrabban kínálom,hátha úgy megvan amire szüksége van.Mert nem tudom elhinni h 60 elég.
2011. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ugyanezt csinálta vagy 2 hétig az 5 hós babám. Nálunk sem nagyon fogadta el a tápszert. Már sírt ha meglátta, hogy üldözöm a cumival. Szerencsére a vizet nagyon szívesen itta, így abban biztos voltam, hogy nem fog kiszáradni és a gyümölcsféléket, tejpépet is szépen elfogadta. Én is csak álom közeli állapotban tudtam megetetni tápszerrel. Amikor úgy lettem vele, hogy inkább nem erőltetem az egészet, hirtelen megint lelkesen kezdett enni (2 hét után!!). Szerintem azzal csak jót teszel nektek, ha konzultálsz a dokival, de remélhetőleg nálatok sem lesz baj :)! Ne aggódj!!
2011. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!!

Voltam ma vele dokinál és azt mondta hogy pirosabb az átlagnál a torka valamint kicsit meg van vastagodva az ínye,így akár mind kettő miatt is lehet hogy nem akar enni.Tantum verdét,normaflort és cebiont mondott hogy adjak neki.A lényeg hogy igyon ha nem is eszik.Hiába voltunk ott akkor is nagyon féltem.

Bízok benne hogy napok kérdése lesz az egész és helyre áll minden.

2011. jún. 24. 23:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Reméljük hamarosan meggyógyul és visszaáll a rend. De szerintem addig is az azután is, ezt hanyagolni kellene:"Éjszaka evett amikor álmába a szájába dugtam"
2011. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Képzeljétek hogy (valószínű) megtaláltuk az okát hogy miért nem evett a fiam.A teától.Most adtam neki először hipp 4 hós kortól adható teát és úgy látszik annyira ízlett neki hogy a tápszert meg nem akarta enni.Amióta ismét csak vizet kap nem ordít hogy tápszert kell ennie és a főzeléket,gyümit is szépen eszi.

2011. jún. 30. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!