Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kisfiam mérges, ha...

4 hónapos kisfiam mérges, ha valami nem sikerül neki. Másnál is előfordul ez ebben a korban?

Figyelt kérdés
Pl. ha nem tudja megfogni a himbálózó játékait; ha sikerül megfogni, de nem tudja a szájába venni, mert rögzítve van a játékívhez... stb.
2011. júl. 6. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:

hogyne, ez alkati dolog. ilyen temperamentum. végül is, ez amellett, hogy elég idegölő neked, de egy jó tulajdonség, nem nyugszik bele a kudarcba, hanem felhúzza magát rajta. neked "csak" annyi a dolgod, hogy megtantísd idővel, hogy ilyenkro nem kell mérgelődni, hanem újra kell próbálni. és egyszer csak majd sikerül. persze ez a folyamat, míg ezt úgy-ahogy tudomásul veszi, ha lehet még idegölőbb. :)

2,5 éves mérgelődős kislány édesanyja

2011. júl. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kislanyom ugy kb 13 hosan kezdett igazan mergelodni (ezt tolem orokolte, en mai napig ilyen vagyok :)))) Sztem is jo tulajdonsag, en se nyugodtam bele soha semmibe ami nem sikerult, barmirol is legyen szo. Legalabb kitarto :)
2011. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6 hónapos kisfiam is ilyen. Már kb. 3 és fél, 4 hónaposan megfigyeltem, hogy nagyon akaratos, harcol mindenért!:) Mostanra úgy látom, toppantan is ha tudna néha, annyira felhúzza magát. De örülök, hogy ilyen, neki ez létkérdés volt, ugyanis 28 hétre született, és nagyon kellett küzdenie az életben maradásért. Már akkor megmondták a koraszülött intenzíven, hogy nagyon erős, igazi küzdő típus...
2011. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bocs: toppantana, ha tudna...előző voltam.
2011. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az én fiamnak is hatalmas akarata van (írhatnám azt is, hogy akaratos). Már most túl kell járnom az eszén! Kicsit korainak érzem...
2011. júl. 6. 16:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ha hason volt és nem tudott visszafordulni akkor üvöltött, hogy neki nem megy és csak dühből tudott visszafordulni....Most 6 hónaposan síkítással kér mindent :D
2011. júl. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én 4 hónapos lányom meg pont az ellenkezője. Annyira nyugodt, hogy néha már fáj. Nem sikerül valami? Nem baj, akkor csinál mást. Leesik a játéka? Megnézi, aztán keres más elfoglaltságot. Egyedül a felfújható bálnájával szokott "kiabálni", mert nem fér bele a szájába. Na, akkor ki tud akadni. Hangosan veszekszik a bálnával. De egyébként tényleg rettentő nyugodt gyerek. :)
2011. júl. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6 hónaposan a fiam mászni szeretne. Még nem megy neki, és nem éri el a távolabb lévő játékokat, ő is mérges lesz ilyenkor. Mindent bevet, valahogy megszerzi, addig nem nyugszik :)
2011. júl. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ma 4 hónapos a kisfiam, és dettó ugyanez! A játszószőnyegén kb. 5 percet van el egyedül, először azt hittem azért hisztizik, mert megunja, de utána rájöttem, hogy azért, mert nem sikerül neki azt tennie a játékokkal, amit ő szeretne. Pl. a szájába tömnie, vagy elsőre elkapni. Ő is tovább próbálkozik, de közben veszettül erőlködik, nyög, és kiabál :-) egyébként nagyon édes, csak sokszor sírásig fajul a dolog.
2011. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

1 nap különbség van a gyermekeink között! :)

2011. júl. 14. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!