Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyiért lehet csecsemő...

Mennyiért lehet csecsemő mérleget kölcsönözni a védőnőtől?

Figyelt kérdés
Most jár le kölcsönzési idő, és megakartuk hosszabítani, de párom észrevette, hogy ugyan ezt a tipusú mérleget, újonnan boltból fele ennyiért meg lehet venni. Sőt a boltban ki lehet kölcsönözni negyed annyiért amit a védőnő elkért. Számlát se adott, se bizonylatot, egyáltalán mire forídtják azt a befizetet pénzt? És mivel igazolom hogy x hónapot befizettem. Nem vagyok irigy, nem sajnálom tőlük, ha tudok adományozok is mindig valamit, de mérleget nem vettünk mert én úgy gondoltam nincs rá szükségem, de a védőnő addig erőszakoskodott hogy "kell", hogy végül kikölcsönöztük tőle, de most már úgy gondolom, hogy csak a pénz miatt tukmálta ránk, mert máshol olcsóbban is hozzá juthattunk volna. Mit gondoltok erről, ill. nálatok mennyiért lehet bérelni? kerületet, ill. várost is írjatok légyszi. Mi II. kerületben lakunk. Köszönöm!
2011. júl. 8. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnőtől bérelve 2500 Ft havonta...szerintem ez irreálisan sok érte. Mástól itt nem lehet bérelni, én legalábbis nem találtam ilyet, így végül mi használtan vettünk egyet 7000 Ft-ért.
2011. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk van egy bolt, ahol 10ezer a kaució és havi 2000 a kölcsönzés.

Védőnőnél meg nem tudom, hogy lehet -e kölcsönözni mérleget :o

2011. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amúgy indokolt volt,hogy legyen mérleg?

A lányomon láttam,hogy szépen fejlődik és havonta jártunk a védőnőhöz,így nem volt itthon babamérleg.Az itthoni digitális személymérlegre raktam rá,ami 1 tizedesig mért és általában jól mérte a babám súlyát.Szerintem csak a pénz miatt tukmálta rátok a mérleget!

2011. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az első 1-2 hónapra ingyen jár a mérleg a védőnőtől, bár én nem kértem, nem akartam magam idegesíteni vele. :) Mivel séta közben útba esik, inkább bementünk az elején hetente, most havonta az oltásokkor mérem.
2011. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tatabánya,védőnő nem is mondta,hogy tőle lehetne(sztem nem is lehet),így boltból 1800 volt egy hónapra.
2011. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 3 napja adtam el a Momert digitális mérlegünket dobozában,papírjával újszerűen 5000-ért a teszveszen,azonnal lecsaptak rá.Nem érdemes bérelni.
2011. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem volt indokolt, hogy legyen. Én nem is akartam, mert nem szerettem volna olyan szülő lenni aki idegeskedik a garmmok miatt, és megszállottan méricskél. A védőnő az első két látogatáskor iszonyat erőszakosan tukmálta, már már azt sugallva hogy rossz anya vagyok hogy nem sezerztem be mérleget, és mondván nem kell drága pénzért venni tőlük lehet bérelni, nincsenek is messze sétáljunk át és kölcsönözzünk. Párom másnap el is hozott egyet ott hagyva 6ezer ft-ot, aztán még két napig futkostunk megfelelő elemért, mert ugye bár az nem volt benne, az itteni kis boltban meg nem árultak olyat ami jó lenne bele. Aztán lejárt a kölcsönzési idő pár nappal később vittem volna vissza de fel voltak háborodva hogy nem vittem előbb ezért fizessem ki a teljes havi díjat és még plusz egy hót mert úgy is kell még, aztán ha már elmúlt hat hónapos akkor nem kell kibérelnem, de addig elengedhetetlen... így már kifizettünk 12ezer ftot és párom utána nézett, sajnos mi naivan elhittük amit a véfőnő mondott, pedig ez a mérleg boltban újonnan 11ezer ftba kerül. Úgyhogy most bosszankodom, hogy miért is béreltette ki velünk feleslegesen :S.

Nálunk is havonta mérik a rendelőben, és a gyerkőc nem volt se koraszulott se bukós, anyatejes baba szépen gyarapszik születése óta...

2011. júl. 13. 13:45
 8/9 A kérdező kommentje:

persze mi voltunk a hülyék, de az ember a legjobbat akarja a babának, és elhiszi amit a védőnője mond :O

de most már az a benyomásom, hogy a pénzre ment ki az egész

2011. júl. 13. 13:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Felháborító,ahogyan viselkedtek veletek!Én jól megmondtam volna a magamét.Utána kell nézni mindennek,mert úgy látszik h már semmi sem szent,még ilyen helyzetekben is átvágják az embert!
2011. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!