Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az etrendje nyolc hos...

Mi az etrendje nyolc hos babatoknak? Ja es, hogy keszititek el a majat es halat mikortol lehet adni? Koszonom a valaszokat!

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én babám a tejtermékeket kivéve mindent eszik! Megfőzöm a burgonyát, teszek hozzá répát, és belefőzöm a májat is, csak úgy simán! Én rakok bele egy gondolatnyi sót, szintén ennyi cukrot, és pici olajon, liszttel szépen rendesen berántom! Utána pépesítem!

Étrendünk:

7-8 szopi

10-11 babajoghurt, alma kekszel, barack, körte, vagy épp ami van + szopi utána

1-2 ebéd + szopi

4-5 gyümölcs, csipkedve egy kis margarinos kenyér teával+szopi

8-9 szopi

9-9:30 fürdetés

10:00 Szopi éjszakára!

2011. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam mindent eszik, csak a bébiételeket nem. Már 6 hónaposan adtam neki halat, sütve. Májat pedig a zöldséggel főztem meg együtt, pici sóval. Cukrot, lisztet csak a gyümölcsszószhoz teszek.

reggel, tízkor, este anyatej

délben kb. 200g főzelék (krumpli, répa, zöldborsó, tök, spenót, karalábé) + csirkehús, sovány sertéshús, csirkemáj, hal

uzsonna natúr joghurt, gyümölcs (alma, banán, dinnye, meggy, őszibarack, sárgabarack), tejberizspép, kása, babakeksz, háztartási keksz, babpiskóta

heti kb. 2-szer krémtúró, Danonínó

2011. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

8-9:tapszer (180-210ml)valtozo

10-11:a mi reggelinkbol falatok,mivel nagyon kivancsi :)(vajaskenyer,majkremeskenyer,bundaskenyer,tojassargaja,stb.)

aztan par korty tea,es 1-1,5 ora alvas...

13:joghurt kekszel,vagy griz gyumolccsel/gyumolcsturmix/turo gyumivel...+60-90ml.tapszer

15-16:eddig kulon fozocskeztem neki,de nem nagyon izlett,ugy 2 hete a mi ebedunkbol kap,leves,fozelek,barmit megeszik nagy eloszeretettel,persze nem zsiros,majonezes,vagy sult dolgokat.Szoktam neki gyumolcsleveseket kesziteni(alma meggy,barack,neha pudinggal habarom ki,azokat is imadja)

Elalvashoz 90-120ml tapszer...1,5-2 ora szundi

18:150ml tapszer

22-kor alszik el,addig meg kap gyumolcsot,vagy par kukit,esetleg fozeleket,vagy levest.

22:150-180 ml tapszer.

Ejjel nem kel fel enni,17-en lesz 9 honapos a nagyfiam :)

A majat 1 repaval,1-2krumplival,1 csipet soval,kis petrezselyemzolddel,es pici hagymaval fozom ossze,teszek meg bele egy kiskanalnyi olajat,aztan ha megfott,osszeturmixolom,bar mostanaban mar nem kell neki a pepes,igy darabosabbra csinalom.

Halat meg nem adtam.

A te babad miket/mennyit eszik?Mennyi a sulya,ha megkerdezhetem? :)es miket csinal?

2011. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Koszi hogy irtatok,hat nalunk valtozo reggel hanykor ebred es kb 8-9 akkor 150 ml tapszer,utanna ebedig ami vagy 12 vagy 13 orakkor addig kap a mi reggelinkbol de alt reszelt sajt margarinos kenyerrel ,keksz es ha ugy van gyumi is belefer,aztan alt szokott aludni ebedig nappal nem sokat alszik probalok napirendet kialakitani de meg nem s sok sikerrel,ebed barmi amit fozok az etelet rizzsel es krumplival suriten,meg csak csirkehust kapott,majat fog kapni holnap,disznohust nem merek adni neki meg,aztan ebed utan tea keksz,babapiskota ,tuorudi csoki nelkul,dabonino,vagy gyumis keksz,17 orakor 120ml tapszer,utanna nasi keksz,19-19:30 valtozo attol fugg meddig alszik amit ebedre kapott fozi,utanna nasi ,meg amit mi vacsizunk es aztan o mar nem ker semmit neg tapszert sem. Ugy 23 ora fele alszik el nagy nehezen.A furdes nincs orahoz kotve bar mikor,szaz szazalwkis gyumi kwvet is szokorr neha hapni.kislany,7900 gram 76 cm.es a ti babaitok mekkorak? Ja es a turos gyumokcsot hogy csinaljatok?,
2011. júl. 9. 22:46
 5/10 A kérdező kommentje:
100%-os gyumilevet is szokot neha kapni,szerintetek igy jo az en napirenem? Levest hogy fizzek neki,mibol,mikor adjak neki,es hogy fozzem be ?
2011. júl. 9. 22:54
 6/10 anonim ***** válasza:

3-ik valaszolo vagyok

Az en kisfiam is 76cm,es 9100 gramm.

A turot banannal/meggyel adom botmixerrel pepesitem.

Leveseket nem keszitek kulon neki,ahogy magunknak fozom,ugy eszi,tejjel/tejfollel habarok.(zoldbab,borso,krumpli,zoldsegleves,husleves)barmit megeszik,amikor epp nem jon valamelyik foga. :)

2011. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az étrendre már pontosan nem emlékszem, mert az enyém rég volt 8 hós, de azt tudom, hogy akkor kezdtem el bevezetni a halat és a csirkemájat.

Mindkettőt főzve adtam először, zöldfűszerekkel ízesítettem, majd a halat kis darabokra szedtem, a májat pedig nagylyukú reszelőn reszeltem a főzelékbe.

Azt nem értem, hogyha adsz a gyereknek kekszet, akkor miért nem liszttel sűríted a főzelékeit, hiszen a glutént bevezetted már a keksszel?

2011. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok,hat nekunk meg nincs fogacskank,sott nem nagyon hiszem ,hogy egyhamar lesz,
2011. júl. 13. 22:00
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja az en cicamicam,nyolcadikan volt nyolc hos ,aznap ult fel ketszer egyedul,azota gyakorolja kissebb nagyobb,sikerrel,integet pa-pat het hos kora ota forgolodik ossze vissza,es mar probal maszni,ha leultetem tokeletesen ol amig van kedve.,minden felet mond,ada,baba,gaga,gugu,toj,toj,meg az o kis nyelven ,es a ti babatok hogy fejlodik miket tudnak?
2011. júl. 13. 22:10
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja es ha fogom a kezet felhuzza magat allo helyzetbe.elnezest a hibakert de mobilrol irok es neha elnyomom a betuket.
2011. júl. 13. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!