Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Start számlát hol érdemes...

Start számlát hol érdemes igényelni? Melyik banknál? Van e különbség hogy banknál igénylem vagy az állami kincstártól?

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A bankok többnyire nagyobb kamatot adnak mint az államkincstár, ezért érdemes átmenni. Én az MKB-t néztem ki magunknak, mert ott van olyan plusz szolgáltatás, amivel jobban járunk. A neten sok bank ajánlata fent van, keress rá a babakötvényre vagy itt nézz körül:


[link]

2009. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
A MÁK adja ki a papírt,azt csak onnan tudod elhozni.A banknál nem igényled,hanem megnyitod magát a Start szlát...majdhogynem mindegy,nincs nagy különbség a bankok ajánlatai között.Mi lehet,h meg sem nyitjuk,mert nem tetszenek a feltételei(évente max.120 ezer ft-ot tehetsz rá,meghatározott dolgokra fordíthatja a gyerek,stb.)
2009. márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Az előző vok.Talán,ha a MÁK -nál nyitod meg biztosabb helyen van...
2009. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3.-nak üzenem, állami garancia van rá, tehát a bankokban is biztonságban van és ahhoz még hozzá is tehet (MÁK-nál nem), amire van adókedvezmény, igaz, "csak" 6 e forint max. és 120 e ft max. amit évente befizethetsz rá és a miénk 6,66%-kal kamatozik és ugye kamatadómentes is, persze az mindenhol. Szerintem majdnem minden bankban ugyanolyan konstrukciókkal nyithatod meg, én azért választottam azt a bankot, amit, mert ott dolgozom :)

A MÁK-nál alapból megnyitják neked a számlát, ha te akarsz bankosat, menj be, vidd be a családi pótlékra vonatkozó papírt (az nyithatja meg, aki a cs. pótlékot kapja), a baba szül. anyakönyvi kivonatát, lakcímkártyáját (te irataidat) és az adószámról a papírt, vagy adókártyáját (ha már van) és ennyi.

2009. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat , még az lenne a kérdésem hogy mik azok a feltételek amikkel később ezt átveheti? Magyarul mikre fordithatja? És aki irta hogy vmi plussz szolgáltatás miatt választ egy bizonyos bankot , attól is kérdezném hogy mi az plussz szolgáltatás?
2009. márc. 30. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy pl lakásvásárlásra fordíthatja, de még nem merültem bele a témába. Talán tanulásra is?!
2009. márc. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Gyakorlatilag nálunk úgy lesz, hogy 2 számlás szolgáltatás lesz egy számlán belül. Lesz a start számla, ami a babakötvényre épül oda meg van határozva, hogy egy évben mennyi fizethető be az állami támogatás miatt, és lesz egy gondoskodó számla, amire annyit fizetek be, amennyit akarok és az is elég magas kamattal dolgozik.
2009. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!