Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldottátok meg a kereszte...

Hogy oldottátok meg a keresztelö utánni ebédet (volt egyáltalán, fontos? ), éterem-othon, és a baba hogy viselte (mekkora volt)? Az akkor 7 honapos fiamat kereszteljük de félek hogy nyügös lessz mert 12:15re kell meni utána kaja akkor mikor alszik?

Figyelt kérdés
A fiam 9 körül kell és utánna 2 ora mulva alszik meginz egyet de ha negyed egyre kell menni nem tud aludni,max félorát és a keresztelö után még a kaja 3-4 ora mire hazaérünk de ez sok idö az én fiamnak alvás nélkül,félek nagyon nyügös lessz és este sem fogok birni vele,ezért már azon gondolkozom hogy nem megyünk étterembe hanem felhivom a családot magunkhoz egy italra meg lessz torta és ennyi,kaja nem lenne nincs is hely ahol elférnének 1.5szobás panelban lakunk és 11en leszünk.Ti hogy oldottátok meg és a baba hogy viselte?A másik fele meg hogy nem olcso 11 embernek a kaja sem étteremben sem máshol és hát az anyagi helyzetünk nem fényes albérlet,kocsirészlet a gyerekcuccok stb.
2009. márc. 30. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy hónap múlva lesz a keresztelő. Már megbeszéltem a családdal, hogy nem lesz nagy ebéd, hanem hidegtálat - saláta, hideg sült hús, süti - fogok csinálni, mert ezt előtte napokban is el tudom készíteni. Szerintem is nem az a lényeg, hogy teleegyék magukat, hanem egy picit felmenjenek hozzátok és együtt ünnepeljenek veletek. Ez nem kerül sokba sem és időben is kivitelezhető.
2009. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk otthon volt mindegyik gyereknél az ebéd, így nem volt az alvás miatt probléma. Szerencsére elég nagy a lakás, és hatalmas teraszunk is van, így mindegyik keresztelőt nyárra időzítettük, így bőven elfértünk. Az se mindegy, hogy így sokkal olcsóbban ki tudtunk jönni. Egyébként, ha nem akartok külön ebédet, nem fontos. Bőven elég, ha csak felhívtok mindenkit egy kis sütire, falatkákra, esetleg valami egyszerű (otthon elkészíthető) hidegtál. Nem is fontos hatalmas terítéssel foglalkozni. Elég néhány tányér, poharak. Mindenki ott eszik, ahol tud - mint egy állófogadáson.
2009. márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Tapasztalatot nem tudok írni, nálunk nem volt, de amit írtál az alapján én otthon tartanám.

Mifelénk szokás utána a vendégelés. Csinálj egy nagy adag egybesült fasírtot, két, esetleg háromféle salátát, vagy szendvicseket. Olyan kajákat, amikhez nem kell feltétlenül leülni.

2009. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem az elsö fiamat kb 8 honaposan kereszteltük sajnos végig sirta az egész papi beszédet és a második fiamat már hamarab kereszteltük ö három honapos volt és egyáltalán nem sirt söt volt mikor el is aludt a temlpmba igy ez jobban sikerült mint aze lözö ja és othon volt egy kisseb ebéd a családdal
2009. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk, mi is épp most tervezzük a keresztelőt. Szintén 1,5 szobás panelban lakunk, étteremre nincs pénzünk, így marad az a megoldás, hogy csak a szűk családot hívjuk meg és nálunk lesz valami sütizés vagy ilyesmi.
2009. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolso,ti hányan lesztek a szük család?Mi 11 en vagyunk de valahogy jo lenne megoldani ithon ezt az ünneplést!
2009. márc. 30. 18:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is nemsokára keresztelő, a lányom akkor lesz 7 hónapos. Én is félek az időzítéstől, remélem sikerül kitalálnom vmit, hogy ne nyűglődje végig az egész ceremóniát.

Mi 2 szobás panelban lakunk amúgy, és 7 felnőtt+2 gyerek lesz meghívva - mint szűk család.

Hideg kaják lesznek meg egy kis aprósüti (vagy torta, ezt még nem döntöttem el). Szerencsére anyósom is jó fej volt és felajánlotta hogy segít a kajáknál, így pl fasírtgolyókat ő készíti el, anyám meg franciasalit hoz.

Esetleg te is megbeszélheted a rokonokkal, - ha ilyen viszonyban vagytok -, hogy esetleg egy kis sütit vagy vmit hozhatnak ők is. Nálunk minden családi ünnepség ilyen "batyuzással" működik :)

Az étterem szóba sem jöhet, deviza lakáshitelünk van... :(

2009. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a fiam 7 hetes volt... (anyósom akaratára muszáj volt ilyen korán megkeresztelni).

a temploman ébren volt, a kaja étteremben volt, azt végigaludta.

de szerintem felesleges a felhajtás. ez nem esküvő, sokkal meghittebb dolognak kellene lennie, amit én sajnos nem tudtam megadni a fiamnak.

teljesen jó ha otthon lesztek, 11en elfértek addig, amíg eszik a család vmi hidegtálas kaját meg sütit. nem lesznek ott egész nap, gondolom. ha látják, h a baba fáradt, hagyni fognak titeket.

2009. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!