Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sárgabarackot éppúgy adhatok...

Sárgabarackot éppúgy adhatok 5 hónapos babának, mint őszibarackot? (Külön nem említik sehol. )

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Most volt nálam a védőnő, az én fiam is 5 hónapos és megkérdeztem tőle. Azt mondta csak az őszi mehet egyelőre, mert hiába most érik a sárga, de az puffaszt!
2011. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pedig említik:

8 hónapos kortól adható

kenyérhéj, kifli

szilva, ringló, sárgabarack, görögdinnye, sárgadinnye, cseresznye

zöldborsó, karalábé, kelkáposzta, karfiol, csicsóka,

vörös- és fokhagyma (sütve vagy főzve), spenót,

sóska, lencse, sárgaborsó, felesborsó, bab

hús: marha, sertéshús, hal, csirkemáj legfeljebb heti 1 alkalommal

Ha a családban nem fordult elő allergiás megbetegedés: kefír,

natúr joghurt, túró, sajt, kis mennyiségben, főzelék vagy gyümölcs kiegészítéseként

árpa, rozspehely

bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, borsmenta, szurokfű, citromfű, lestyán

gyümölcsteák



Mivel ez puffaszthat, így jóval később adható, mint az őszi.

2011. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én vettem olyan bébidesszertet amiben van sárgabarack, 4 hónapos kortól, és az égvilágon semmi baja nincs tőle. Annyira imádja, hogy egy egész üveggel betol, szintén 5 hónapos. Az őszit eheti, a gyerekorvosunk szerint az nem okozhat allergiát (ja). Nálunk viszont az őszitől másnapra tiszta kiütés lesz az arca, és kell kb. 3 nap mire eltűnnek a pöttyök. Próbáld ki az üvegeset, illetve van műanyag dobozos kiszerelése a Nestlének, meg a Milupának is! Rá van írva, hogy 4 (!) hónapos kortól.
2011. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!