Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok elöször babatokn...

Mikor adtatok elöször babatoknak anyatejen/tapszeren kivül barmilyen mas ennivalot, gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Most lesz ket honapos a babam es anyosom meg a ferjem azzal piszkal, hogy adjak mar neki valami mast is a tapszeren kivül (sajnos a tejem elment). Adjak neki banant, meg kezdjem szepen hozzataplalni, de en meg egy kicsit korainak tartom. Ti mikor kezdtetek es mivel? Ja es mikor adtatok elöször vizet vagy teat neki/k? Valszokat elöre is köszi!
2011. júl. 11. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha még most lesz 2 hónapos,akkor semmiképp ne adj neki semmi mást enni.Minimum a 4 hónapot várd meg.


Üdv:5 hós kislány anyukája

2011. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, az én drága, mindent tudó anyósom is hőzöngött, hogy az 5 hónapos gyerekem még csak anyatejet kapott, pedig az ő fiacskája már 6 hetesen almát evett... Javaslom, hogy ne innen akarj okosodni ilyen téren, hanem kérdezd meg a gyerekorvost, védőnőt, ők naprakészek ezen a téren, el fogják magyarázni, hogy mikor mivel etesd a kicsidet és miért csak akkor kezd el. Nekem a lányom 5,5 hónaposan kezdett el hozzátáplálódni, a fiam 6 hónaposan, mind a kettő addig csak anyatejen élt. Most a harmadikom augusztus 10-n lesz 4 hónapos, én úgy gondolom, hogy most hamarabb elkezdem a hozzátáplálást, inkább a friss nyárival, mint az elvermelt télivel szenvedjünk. Valamint a védőnő szerint jót fog tenni a gyerek súlygyarapodásának a hozzátáplálás, sajnos nem igazán hízik, hiába van tejem. De ez az én egyéni döntésem (természetesen a védőnővel és a gyerekorvossal előtte megbeszélve), a mostani ajánlások szerint csak 6 hónapos kor után javasolt a hozzátáplálás.
2011. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 6 hósan adtam.

Min 4 hónapot várd meg, előbb felesleges.

2011. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A védőnő nekünk is azt mondta, hogy 2 hónaposan adjunk neki, de én mindenhol a 4 hónapos kort olvastam és az orvos is azt mondta, hogy korai lenne még. Anyukám szerint a húgom már kapott ilyen pici korában főzeléket, mert nem volt teje és nem volt hajlandó megenni a tápszert.

Mi úgy döntöttünk, hogy 3,5 hónapos kora körül elkezdjük kóstoltatni neki a gyümölcsöket, végülis úgyis jó néhány hét, mire egyáltalán érdemi mennyiséget megeszik belőle. De főzelékeket, ilyesmit, csak 4 hónaposan kezdünk el neki, addig nem.

2011. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig én nem adnék semmit neki anyatejen illetve tápszeren kívül. Felesleges rohanni, ettől se okosabb se szebb nem lesz a gyerek, az éretlen emésztőrendszerének viszont sokat lehet még ártani.
2011. júl. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én 5,5 hósan kezdtem. már bánom, hogy nem vártam ki a 6 hót.

anyós korosztálya ezzel fog jönni folyamatosan, de mára már nem divat hamar kezdeni a hozzátáplálást, mert nem jó a babának. nem kell velük foglalkozni.


vizet kínáltam a kánikulában, de nem kérte. így azt is csak a hozzátáplálással adtam.


[link]

[link]

2011. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én babám is tápszeres, mi 4 hónaposan kezdtük. Imád kanállal enni, szereti a krumpli-almát nagyon. Kap már tejmentes pépet is, és jövő héten kipróbálunk valamilyen tejpépet. Vizet kínálok neki napközben, de csak akkor iszik értékelhető mennyiséget, ha szilárdat eszik, pl. krumpli után.

A 4 hónapot várjátok meg, 2 hónaposan még nem elég érett az emésztőrendszere.

2011. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5 hónaposan kezdtük, almával, majd répa, őszibarack, meggy, sütőtök, krumpli. Szerintem is várd ki a 4 hónapot minimum a hozzátáplálással.

Vizet/teát kb. 2 hetes kora óta kap, védőnői javaslatra, mert a tápszer után szomjas volt mindig. 6 hónapos múlt már, napi 2-3 deci vizet megiszik ebben a hőségben.

2011. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!