Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány kiló 16 hónapos kislányod?

Hány kiló 16 hónapos kislányod?

Figyelt kérdés

az enyém 11 kg körül van.


sokan azzal jönnek hogy sok.

szerintem meg nem.

pontosan jól néz ki. aranyos húsos kisbaba.. de nem kövér!


múltkor mellé állt egy 3 éves kislány és mondta az anyuka hogy jó kövér a lányom. Én meg mondtam hogy bocs, de a te lányod anorexiás biztos nem volt több 10 kgnál.


idegesít ez nagyon pedig hát nagyon is aranyos pontosan a korának megfelelő súllyal rendelkezik.



nektek is szoktak ilyenekkel jönni?!


2011. júl. 16. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 16 hónaposan 9750 g volt és 84 cm.

Most 2 éves múlt és 12,40 kg és 91 cm.

Vékony kislány ő is.

A tiéd egyáltalán nem kövér, teljesen rendben van a súlya, átlagos.

(De azért szerintem egy 3 évesre nem mondhatjuk azt a kifejezést, hogy anorexiás. Kicsit erős...)

2011. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

na jó , persze nem anorexiás, de hát idegességemben mondtam

de hidd el tényleg nem volt több 10 kgnál..

kint volt az összes bordája.

2011. júl. 16. 17:54
 3/15 anonim ***** válasza:

16 hónapos a picim,és 9940 gr.

A fiam ennyi idősen 12 kg volt,és 4 számmal hordott nagyobb ruhákat.

Szerintem semmi gond nincs azzal,ha jó étvágyú,csak maradjon mindig ilyen.Lehet,hogy eljön majd a finnyáskodásnak is az ideje.

De a 3 éves,ha csak 10 kg volt,az sem anorexiás,ő vékonyabb alkat.

2011. júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Van egy kis óvodás a mi településünkön, aki 4 éves és 10 kg. A védőnő el van képedve, annyira alultáplált a kislány. Segíti őket mindennel, de hasztalan, mert az anyuka itt hagyta, most rokonoknál él és mindenre jut csak élelemre nem. Ő kórosan sovány szegényke.


Egyébként az enyém nem jó evő, de ha az is lenne sem hiszem, hogy "fel tudnám hízlalni", mert az apukája alkatát örökölte, aki 183 cm és alig 75 kg. :) Ez van...de legalább beteg nem szokott lenni.

2011. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha a te kislányodra 16hónaposan 11kg-ra sokat mondanak, akkor a 3éves 10kilos gyerek igen is vékony.

én nagyobb fiam is átlagos, kis vékonylábú-karu gyerek, de jóétvágyú, kis pocakja van. 1évesen 9kg volt, 2évesen 12, 3évesen 14.5. Pont átlag. Hozzá "magas is" 3évesen 102cm volt.


Szerintem a te kislányod nem kövér, lehet az átlagtól kicsit nagyobb a súlya, de ha jóétvágyú, jókedélyű, ügyes okos kislány, én nem aggódnék a helyedben. Az egészség a fontosabb.

Kisebb fiam is nagyon jó étvágyú, egész nap csak enne. Imád mindent gyümölcs-zöldség-husfélék-tészta, levesek,risz- mindent eszik velünk. 14hónapos és 9,5kg. Szóval annak ellenére hogy egy kis zabagép, nem olyan husika. Mondjuk tény az is, hogy a pelenkába is sokat pakol. :)Napi 3-4x biztos! :)

2011. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Papírforma szerint igen ideális a 16 hónapos kislánynak a 11 kg, de szerintem az átlag nincs ennyi. Sok gyermek pont ebben a korszakban rossz evő, viszont sokat rohanálnak, játszanak. Barátnőm kislánya is 1 évesen kb. 10 kg volt, és hát igen, látszott rajta, hogy jó vaskos, husis, a hasonló koru babák akiket láttam, jóval vékonyabbak, az enyém is, pedig ő sem sovány, vannak hurkái. Persze nem kövér, de "nagyobb darab" mint az átlag. Szerintem a tiéd is ilyesmi lehet.


Ilyet pedig tényleg ne mondjál egy kisgyerekre, hogy anorexiás, még ha rosszul is esik a megjegyzés. És megnyugtatnálak, hogy biztosan több volt 10 kg-nál, mégha nagyon vékonynak is tűnt, a te lányodhoz képest. Egy másik ismerősünk kislánya is most 3, nem is valami jó étvágyu, és jó vékonyka is, de ő is azért már 12 kg.


Ne foglalkozz ilyen megjegyzésekkel, mindenki számára a saját gyermeke a mérce, azt látja tökéletesnek. Aki vaskosabb, már kövérnek látják, aki vékonyabb, soványnak. Szóval ne vedd fel ezeket. Nem is értem most mi ez az egymás szúrkálása állandóan. Ma már nem ez az első kérdés, ahol az anyuka önigazolásért jött ide, mert lesoványozták a gyerekét. Miért kell egymás gyermekét bántani a súlya miatt? Az egy dolog, hogy magában megjegyzi, de azért elég bunkóság ezt az anyuka orra alá dörgölni. Persze ezzel nem téged ostorozlak, tudom, hogy a másik anyuka kezdte a csipkelődést.

2011. júl. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13 kilo es 93-94 centi a kislanyom
2011. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

sziasztok


igen jóétvágya van a drágámnak de nem kövér egy cseppet se

aranyos húsos kis combija van hosszú baba majdnem 80 centi, de ha ránéznél azt mondanád átlagos alkatú.

úgyhogy nem idegeskedek de a válaszaitokból az én babám a legkövérebb közülük :)

2011. júl. 16. 19:36
 9/15 A kérdező kommentje:
jah amúgy 4 es pelenkát hord.
2011. júl. 16. 19:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom 18 hónapos és 12,5 kg, 16 hósan 12 kg volt, akinek nem tetszik ne nézzen rá, egyébként nem kövér, hanem édes pofa, ne aggódj tökéletes a kislányod:)))
2011. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!