Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg átfordul akárcsak az...

Tényleg átfordul akárcsak az oldalára egy 10 napos csecsemő?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs babám de sok könyvet olvasok , eddig úgy tudtam, hogy csak olyan 3 hónaposan. Tényleg vannak ilyen szélsőséges esetek vagy csak véletlen volt.
2011. júl. 18. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen. Az én lányom 4-5 naposan már az oldalára fordult.

Szerintem semmi extra nincs ebben.

Hátról hasra 3 hónaposan, vissza pedig 1 hónappal később.

Szóval attól, hogy oldalra fordul pár naposan, nem biztos, hogy a többi mozgás is hamarabb fog menni.

2011. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. júl. 18. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:

A fiam mikor született kezdő fruskaként a kórházi ágy közepén hagytam a kicsit(3napos volt), amíg a gyerekorvoshoz odaléptem az ajtónál. Felhívta a figyelmem, hogy soha semekkora bébit ne hagyjak olyan helyen ahonnan leeshet, mert akármilyen pici attól még tud mozogni. Lehet csak egy kis vekninek tűnik, de előfordulhat olyan mozdulatsor, aminél átfordul, rug egyet, amitől előre-hátra halad...

Pl láttam olyan bébit, aki azzal szórakozott, hogy felnyomta magát hason, és mint a harang ingatta a fejét, és sikerült átbillenie.

2011. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez még nem az igazi oldalra fordulás, legtöbb baba elfordul az oldalára ilyen kicsi korban , de az igazi fordulás majd később jelentkezik.
2011. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg nem szabad ott hagyni őket soha magasan, még egy kis időre sem. Próbáld csak ki, hogy ha hason fekve kinyomod magad a karoddal, és berogyasztod az egyik karodat mi történik! Na ezért nem! :)
2011. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is 1-2 hetesen fordult oldalra, mostanra már rengeteget, sokszor úgy szeret aludni, 3 hónapos lesz. :)

2,5 hónaposan már átbillent hasról hátra, aztán pár nap múlva még kétszer megismételte és egyszer hasról hátra is, de ez még inkább csak billenés, majd idővel tudatosan is alkalmazza. Végülis az ereje már meg van hozzá ezek szerint. :)

2011. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor az én babámmal valami baj lehet mert ő 3 hónapos és még nem fordul semerre sem.
2011. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!