Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második babámat várom. Nem...

Második babámat várom. Nem vagyok felkészülve rá? Lehet, hogy túl korai? Ez normális érzés?

Figyelt kérdés
20 hónap lesz a két gyerek között. Ahogy közeledik a szülés érzem, h ez nekem túl korai. Nem fogom tudni idegileg végigcsinálni. Nincs segitségem.Az a sok éjszakázás, a szoptatás nehézségei... És már a szüléstől is elkezdtem tartani. 31 hetes vagyok.A lányom mellett időm sincs annyit koncentrálni erre a terhességre. EGyre többet sirok.
2011. júl. 20. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Sok választásod pedig nincs, mert gondolom, örökbe adni nem akarod. Kijönni meg mindenképpen kijön...

Esetleg keress egy pszichológust, segíthet "felkészülni".

2011. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Akkor minek vállaltad be? Pontosan tudtad, mi vár rád.
2011. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
ne haragudj,de ezen előbb kellett volna gondolkodni...most csak kétségbe vagy esve...apuka nincs ? nyugi,minden rendeződni fog,megnyugszol és boldog leszel h megszülöd....semiképpen ne éreztesd soha a kicsivel ha nagyobb lesz h nem akartad őt...
2011. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Végig fogod tudni csinálni! Ez legyen előtted. Az ember lánya, amit már megtapasztalt egy gyerekkel, az csakis az előnyére válhat! pl. én is a 2. babánkat várom, kicsike mellé. Vele kínszenvedés volt a szoptatás, vagy 2 hónap kellett, mire egyátalán jól cicire raktam. Utána ment, de akkora meg elfogyott a tejem. A másodikkal már nem leszek ilyen mafla, mert pontosan tudom már a dolgok menetét. Akkor a sírás, büfi, kaki területén is hasonló a helyzet. Először azt se tudtam, hogy miért sír, jól benyaltam anyósom dumáját, hogy biztos a hasa fáj, aztán nem is volt hasfájós :S Szóval a 2. baba az elején biztos nagy kihívás lesz, de nem félek tőle, mert vannak tapasztalataim.

Neked is erőt, kitartást, és tényleg erősítsd magad, hogy menni fog!!:)

2011. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

szia! megértelek, de ne aggódj, ezek természetes érzések és aztán nem lesz semmi baj.

nekem 15 hónap van a gyerekeim között, nemrég itt írtam le a tiédhez hasonló lelkiállapotomat és a kisebb születését ( [link] ha gondolod, olvasd el.

nyugi, minden rendben lesz!

2011. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

De menni fog!!!!!!!!

Nekem 21 hónap van a fiúk között a kicsi mar 9 hónapos.

Apuka napi 12 órát dolgozik.

Vannak nagyon nehéz napok de menni fog mert mennie kell vagy add örökbe.

Sok sikert és ne add fel!

2011. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, menni fog az!

Nekem a második és a harmadik gyerekem között 1 év van. Hasonlóan éreztem magam, mint te most. Aztán megszületett a pici, és hihetetlenül könnyen kialakult a közös napi ritmusuk. Arról nem is beszélve, hogy később mekkora könnyebbség volt, hogy szinte egykorúak, és lefoglalták egymást.

Évekkel később született még egy babám, de nem akartam, hogy ekkora családban a nagy korkülönbség miatt szinte egykeként nőjön fel, így vállaltunk még egy tesót. Köztük 23 hónap a korkülönbség, bár én örültem volna, ha még kevesebb. A legkisebb most 4 hetes, és már simán mennek itthon a dolgok, pedig közben 3 kamasz ügyes-bajos dolgait is intéznem kell.

Szóval tudom én, hogy riasztó most belegondolni abba, hogy mi vár rág, de tapasztalatból mondom, hogy nem lesz az olyan vészes, és rengeteg előnyöd lesz belőle.

2011. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is most várom a másodikat, 28 hetes múltam, 2 év 3 hónap lesz köztük.

Én inkább az elején pánikoltam be így, mint Te, most már egyre jobban várom, hogy itt legyen köztünk. Én már egy ideje úgy gondolok a családunkra, hogy 4-en vagyunk... És nagyon jó érzéssel tölt el:-)

Lehet neked kicsit tényleg korai volt, de most már ezt a gondolatot töröld ki a fejedből!

Mivel nincs vissza út mindig az előnyei jussanak eszedbe, hogy egyszerre "letudod" a kettőt (ha 2 gyereket szeretnétek), milyen jó lesz, hogy együtt nőnek fel, alig 1 évecske és már örülni fognak a közös játéknak stb. stb.

Még rengeteg előnye van a közeli tesóknak:-) Anyagi is!!! Meg tapasztalatbeli is!

Szóval pozitív gondolkodással rá fogsz tudni hangolódni az újabb picire, meglátod! Amennyi kellemetlenséggel jár egy pici baba az első hónapokban, annyival nagyobb boldogságot fog nektek nyújtani a következő 50 évben:-)

Jó egészséget nektek!

2011. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

bocs az offért!


Cucili és Sherlock, nagyon tetszett a történet, megnevettettél :))) sok sok boldogságot!

2011. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem normális érzés. Nálam a terhesség elején tört ki a frász hogy úristen most mi lesz(pedig tervezett volt).Most már 3 hós és hidd el sokkal könnyebb mint gondolnád,pont azért mert már tapasztalt gyakorlott anyuka vagy. Nekem még a szülés is könnyebb volt:)Nem lesz gond!!Csak örülj neki nyugodtan!
2011. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!