Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mellgyulladás után hogyan...

Mellgyulladás után hogyan lehet visszaállítani a tejtermelődést? Hasonló cipőben ki járt? És mit tett?

Figyelt kérdés
Ma 4 hetes a babám! Kórházból való hazajövetel után nagyon szépen belövellt a mellem. 80-at szopizott a kislányom és még 50-et lefejtem. Majd begyulladt a jobb mellem, abból nem szopizott, Augmentint kellett szednem,nem tetszett neki a tejcsi íze,de szopizott. Azt hittem,majd szépen helyreáll minden,de szerintem nem elég a tejem. Reggel,amikor dugig van a cici, eszik belőle 100-110-t,de később már 2 ciciből lakik jól, aztán már cumiból adok egy etetést, később este megint 2 cici. Ilyenkor már csak 70 körül van benne. Ittam a Laktoherbet,de fáj tőle a pici hasa. Szerintetek kell már tápszerhez nyúlnom? 3100g-mal jöttünk ki a kórházból és most 3800 ruhástól!
2011. júl. 22. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy hónap alatt 700g teljesen jó, nem kell tápszer.

Ne etess üvegből, ne tartogasd a melledben a tejet, szoptass mindig ahányszor csak kell, ha kell mindkettőből. Tényleg ne várj a mell telítődésére, ne tartalékolj a melledben mert ezért csökken a mennyiség.

Ha gyakrabban ürül a mell többet termel. Ha ritkábban ürül a mell akkor kevesebbet termel. Ilyen egyszerű.

Tedd el a cumisüveget, és szoptass 2 mellből ha kell és igény szerint. Pár nap alatt helyreáll a dolog.

Sok sikert!

2011. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Most elkezdtem homeopátiás bogyót is szedni...nem tudom beválik-e? Igazából a kajával kicsit hadilábon állok,többet is ehetnék, főleg reggel, de csak egy gyors szendvicsre van időm...ebédtől már oké minden,nasi, gyümi...és iszok is rendesen. De valahogy mégse működik a kereslet-kínálat és már úgy érzem nem tudok mit tenni és csak siránkozok, h nem tudom ellátni a babómat!
2011. júl. 22. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Na ácsi, el tudod látni, csak nem jól csinálod. Kijavítod a hibát (kidobod a cumisüveget és szoptatsz igény szerint) és már megy is. :) Nincs ebben ördöngösség, pár napig macerásabb a gyakori szoptatás, aztán ismét helyreáll a világ békéje, lesz tej bőven, és neked se kell siránkozni. :)

Képes vagy rá, csak bízz magadban egy kicsit!

2011. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszelj! Ha igény szerint szoptatod, mindig lesz elég tejed! Nekem is vol begyulladva a cicim, hetek alatt jött rendbe. a két mellben sosincs egyformán tej, van hogy az egyik oldali mellből szivesebben eszik. Mindig a gyulladt mellből adj neki először, váltogasd a poziciókat. Hónaljtartás, lényeg hogy a gyulladt oldalt is jól küritse.
2011. júl. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Teljesen egyetértek az előző hozzászólókkal. A tej zsírtartalma napszakonként is változik, sokszor a meleg is befolyásolja, hogy mennyit eszik a baba. Én végig mindkét mellből szoptattam, soha nem volt semmi gond, persze az egyik jobban "bejött" mint a másik. Aztán a másikból evett többet.

Igyál sokat, minden rendben van!

Üdv

2011. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi,aranyosak vagytok! Már nincs begyulladva, és a gyógyszer is kiürült szerintem a szervezetemből. Most 2 ciciből tud enni 100-120-at. Remélem jól lakik. Persze elég vékony a tejem, úgyhogy igény szerint szopiztatom. Este evett 120-at és átaludta az éjszakát, vagyis 22-05-ig...egész jól bírta!
2011. júl. 23. 09:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezdd azzal, hogy nem méred minden etetésnél, fölösleges, csak stresszeled magad.
2014. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!