Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egyik tápszer táplálóbb...

Lehet egyik tápszer táplálóbb a másiknál?

Figyelt kérdés

7 hetes a kisfiúnk és Beba Sensitive H.A.-t kap.

Kb 3-4 óránként eszik és mostanában nagyon sokat sír,még az etetések sem nyugtatják meg hosszú időre.Lehet hogy már nem kielégítő számára ez a fajta táp mert gyakrabban éhes tőle.120 ml-ből csináljuk neki már egy ideje,ami talán már nem is elég.Hasfájós volt az elején.Váltani kellenénk?Tapasztalat valakinél?


2011. júl. 22. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha éhes marad próbálj többet adni neki, hogy jobb lesz e utána a helyzet. Ha nem, és nem is hízik jól, akkor írathatsz másik tápszert, nekünk 6 hósan volt ilyen gond, akkor valami banánost ajánlott a doktornő, ami kalóriadúsabb.
2011. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ezt ette ennyi idősen, többször tűnt úgy, hogy már kevés neki, de így utólag azt mondom, hogy a hasa fájt, és az okozta a gondot. A babák is összekeverik időnként a hasfájást és az éhséget, pontosabban mi hisszük azt, hogy újra éhes, ráetetünk úgymond, és a hasfájás csak fokozódik, mert tele a poci még jobban. Nem biztos, hogy nálatok is így van, ez az én tapasztalatom! A kisfiamnak 5 és fél hós koráig tartott a hasfájása, most 6,5 hónapos két hete váltottunk Beba Ha 1-re a Startról.
2011. júl. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is ezt ettük, de nem volt gond! Lehet, hogy valami más gond van, pl. hasfájás, vagy valami! Csinálj több tápszert, hátha többet megiszik belőle!
2011. júl. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy kicsit gyakrabban eteted, tehát mondjuk fixen 3 óránként. (azért ennél gyakrabban nem kell). Lehet, hogy ha csak 10 perccel hamarabb kap kaját, az is sokat segít. Szerintem a több táp egyenlőre még nem szükséges, mert egy 7 hetesnek a 120 elég kell legyen. (A túl sok kajától is lehet has és gyomorfájás, túltelítettség érzés). Az én nagyobbik lányom majdnem 4 és fél kilósan született, és hatalmas étvágya volt, de ennyi idősen ő sem kapott 120 milinél több tápot.


Egyébként rengeteg más dolog is okozhatja a nyugtalanságot, a leggyakoribb a hasfájás. Mit csinál, amikor sír, nyugtalan? A lábát rángatja? Feszíti magát? Esetleg dobálja? Mert akkor a hasfájás az ok. Próbáld tornáztatni, úgy, hogy megfogod a lábszárát, és felváltva felnyomod óvatosan a hasa felé, mintha biciklizne. Ez nálunk sokat segített, mindkét baba nagyon hasfájós volt, és ez a módszer vált be a legjobban (még a cseppek sem segítettek).


Ha viszont a kezét tömi a szájába, tátogat, cuppogat, akkor tényleg éhes. Beszélj a dokitokkal, nekünk az vált be, hogy felírt nekünk AR tápszert, ami a bukós babáknak van. Ez jóval sűrűbb állagú, laktatóbb. (Igaz, az én lányom azért volt mindig sűrűn éhes, mert sokat bukott, a megevett kaja egy része mindig kijött, így hamarabb üres lett a pocak, Az AR -es táptól sem szűnt meg teljesen a bukása, de kevesebb és ritkább lett, és hosszabb időre jóllakott egy-egy etetéskor.)

2011. júl. 23. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,a kezeit tömködi a szájába,illetve kilöködi a cumit is na meg rug kapál is emelett.Büfizni nem szeret,sokszor nem is tud és sokat bukik,amitől hamarabb megéhezhet,ahogy írtad.Augusztus elején megyünk dokihoz,majd megemlítem neki a dolgot.Amúgy Espumisan cseppeket szed,ha volt is hajfájása sztem ez már nem attól van,de majd meglátjuk.Köszi a kommenteket!
2011. júl. 23. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!