Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eleget iszik-e lázas kislányom?

Eleget iszik-e lázas kislányom?

Figyelt kérdés

Ma szinte egész nap lázas volt, voltunk az ügyeleten, ahol azt mondták csillapítsuk a lázát és itassuk. 2 éves

Reggel ivott 1 dl tejet, este 1 dl tejitalt, közötte napközben talán 2-3 dl folyadékot ivott. Próbáltam vizet, gyümölcslevet, pohárból, szívószállal, cumisüvegből, de egyszerűen 1-2 korty után nem kellett neki. Vajon eleget ivott?


2011. júl. 24. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Kisgyermekkorban a folyadékszükséglet 100–120 ml/testtömeg-kg, gyermekkorban 60–80 ml/testtömeg-kg. A lázas kisgyermek kapjon tiszta vizet, szénsavmentes ásványvizet, frissen facsart narancslevet, limonádét, szobahőmérsékletű gyenge teát. Készítsük ezeket frissen facsart citrommal, mely fontos C-vitamin-forrásunk. Magas C-vitamin-tartalmú gyümölcsünk még a kivi. Hámozva és életkortól függően a magokat eltávolítva, pépesítve, illetve csak aprítva adhatjuk
2011. júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos 2 évesen még nem tudom megmagyarázni neki, hogy miért kell innia akkor is, ha nem kívánja. Tehetek én a poharába akármilyen szuper vitaminos löttyöt.
2011. júl. 24. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ugyanígy 2 éves nem rég volt beteg,lázas,ő sem akart inni,egyálltalán,teljesen kétségbe voltam esve.Tudod mit csinálltam?Nurofennek a fecskendőjével nyomkodtam a szájába,azt úgy ahogy elfogadta.Én így itattam,próbálld meg te is ha más tényleg nincs!
2011. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanigy csináltam ma a kisfiammal ahogy az utolsó írta,nurofenes fecskendővel.
2011. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!