Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért élvezi néhány "jószándék...

Miért élvezi néhány "jószándékú" ismerős és ismeretlen, hogy mindenféle rémtörténetekkel, borzalmas szüléstörténetekkel "szórakoztassa" a várandós kismamákat?

Figyelt kérdés
Emellett azt is észrevettem, ha a babámon valami babális tünetecskét észrevesznek, azonnal valami súlyos betegség tüneteit látják benne. Hogy azonnal forduljak vele orvoshoz, mert ilyen-olyan súlyos problémának éppen ilyen tünete van és az "egyik ismerős ismerőse hallotta, hogy.." Titeket is zaklatnak ilyenekkel? Vagy csak engem zavar ennyire?
2009. ápr. 6. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a dráma és a tragédia mindig sokkal szórakoztatóbb mint ha minden oké. Lásd tévéműsorok, híradó stb. Szinte várják az emberek, mikor lehet vmi szörnyűségről beszélni és jókat sápítozni rajta:((

Én így látom és nagyon nem tartom jó dolognak.

Pláne ha kismamát riogatnak ilyennel, mert sztem egy anya akkor is jó élénk képzelőerővel van megáldva és folyton aggódik, ha nem riogatják még plusszban.

Próbáld meg elengedni a füled mellett, bár nehéz:(

2009. ápr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül rosszindulat a részükről, inkább az újdonsült anyukákra jellemző túlzott aggodalom. na meg van benne egy adag okoskodás is. ettől függetlenül megértelek, hogy idegesít. ami meg a szüléses sztorikaz illeti, az emberek szeretik horrorszituvá felnagyítani, ezzel bizonygatva önmaguknak is, micsoda hősök, hogy mit ki nem kellett állniuk. ez olyan, mint a fogorvos: az ember előadja, hogy mekkora borzalom volt a kezelés, holott valójában alig volt fájdalmas. az emberek imádnak nagyzolni.

ami a "súlyos" bababetegségekkel való riogatást illeti: ereszd el a füled mellett, hagyatkozz az anyai megérzéseidre. esetleg kikérheted egy gyerekorvos tanácsát, mik azok a tünetek, amiket tényleg komolyan kell venni.

2009. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Engem igazán nem érdekelnek z ilyen dolgok, mert már van több gyerekem is, csak borzalmasan bosszant, amikor ezekkel ijesztgetnek, traktálnak.... mintha minden szülés csak komplikációkkal végződhetne és minden gyerek súlyos betegségekben szenvedne..aztán, sajnos aki vevő az ilyen rémhírekre, örök életében pánikol a gyereke miatt..
2009. ápr. 6. 12:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, úgy látom, mást is zavarnak az ilyen kéretlen tanácsok... :)))
2009. ápr. 6. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem meg az bosszant, ha viszem le sétálni a 7 hetes kisbabámat, és sír, a lépcsőházban mindig aggodalmas arccal megkérdezik a szomszédok, hogy miért sír ez a gyerek. Hát könyörgöm, egy csecsemő miért ne sírhatna!?

Első babás anyuka vagyok, tele bizonytalansággal, sokszor én sem tudom, hogy miért sír, ezért fenemód bosszantanak. Már stresszben vagyok, amikor kilépek vele az ajtón, hogy csak nehogy sírjon.

2009. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anyukám mesélte, hogy ő attól kapott agybajt gyerekkoromban, amikor az ismerősök azon sápítoztak meg aggodalmaskodtak, hogy én milyen sovány vagyok. nem mintha éheztem volna, egyszerűen ilyen alkat voltam, és nagyon igzága.
2009. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindannyiótoknak köszönöm a válaszokat! :)))
2009. ápr. 6. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!