Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ártalmas a baba gerincére, ha...

Ártalmas a baba gerincére, ha sok időt tölt autós hordozóban?

Figyelt kérdés
A sok időt úgy értem, hogy naponta 1,5-2 órát, amíg kint vagyunk sétálni. 4 hónaposak vagyunk és már nagyon nem tetszik neki, ha vízszintesben van, viszont a babakocsi ülését csak nagyon meredek szögben lehet megemelni. A hordozót bele lehet tenni a kocsiba, ma így vittem ki. Nézelődött, aztán a végére el is aludt. Lehet baja?
2009. ápr. 6. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
1,5-2 órától nem lesz semmi baja. 3 óránál többet viszont nem lehet benne. Nekem is a doki mondta.
2009. ápr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen igen, ebben minden ortopéd gyermekorvos egyetért. Szerezz be egy babakocsit, ami 180 fokig dönthető. Tudom, hogy sokba kerül(het), de a gerincbetegségek elkerülése érdekben ez nem nagy ár gondolom.
2009. ápr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nyugodtan lehet benne már ennyit 4 hós korban. Én hetente hordom tornára a gyerkőcöt, ilyenkor kétszer 1 órát ül benne a kocsiban. akkor attól is baja lenne?? Szerintem ezeket az üléseket abszolút úgy tervezik, hogy ne okozzon gerincproblémát a babának!
2009. ápr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Nem szabad bele tenni ennyi időre.

Még a gyerekek gerincével egyáltalán nem törődő kereskedők és napi 1-1,5 órát ajánlanak maximum. Persze valójában ennyit sem lehetne benne.


Ha tudod, hogy valószínűleg ártalmas, akkor minek kockáztatsz? Megéri?

2009. ápr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ártalmas-e, ha tudnám, nyilván nem kérdeztem volna meg és persze nem is kockáztatnék.
2009. ápr. 7. 10:26
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a négy hetes kislányom olyan jókat alszik a babyhordóban, hogy még horkol is. Nem gondolnám, hogy ilyen ártalmas lenne!!! Egy pár generáció már felnőtt benne:-))))
2009. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%

Persze, hogy felnőtt benne, mivel nem halálos. Látogass el a gyerekszakrendelőkbe vagy nézz utána mennyi gerincbeteg gyerek van, többek között a hordozóban "felnőtt" gyerekek között.


Egyébként is állati bosszantó ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás. Nagyon jól tudjátok, hogy nem tesz jót a hordozó a gyerek gerincének, de azért ajánlgatjátok a másiknak is. Talán így kisebb a lelkiismeretfurdalás miatta, ha sikerül találni/csinálni még egy felelőtlen anyukát?!


Egyébként mindenki azt tesz a gyerekével amit akar, abba teszi bele, amibe akarja, azzal eteti, amivel akarja. Sajnos. Azért majd legyen erőd a szemébe nézni, amikor kiderül valami kis frankó gerincferdülés már akár óvodás korban.:S


Kérdezőnek: ha téged megnyugtat, hogy van még rajtad kívül x darab nemtörődőm felelőtlen anyuka, akkor csak gratulálni tudok.

2009. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Kedves" utolsó válaszoló!


Honnan veszed magadnak a bátorságot, hogy felelőtlennek titulálj? Talán akkor lennék az, ha nem kérdezek utána és egész nap hordozóban hurcolom a gyerekemet, anélkül, hogy tudnám milyen hatása van. Örülök, hogy te egy tökéletes, mindenben helyesen eljáró anyuka vagy, aki soha nem bizonytalanodott el semmiben és mindenkinél jobban tud mindent. Tegyél egy szívességet és kímélj meg a nagyokos, lekezelő válaszaidtól. És igen, én pontoztalak le.

2009. ápr. 7. 14:39
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy örülhetsz, sikerült alaposan elrontani a kedvemet, igazán hálás vagyok érte.
2009. ápr. 7. 14:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom mi az igazság ,de én Dévényes gyógytornászhoz hordom a kisfiamat és ő azt mondta,hogy nyugodtan lehet a hordozóban,mert a kis háta alá van támasztva.Ő az ültetést nem engedi még etetőszékben sem addig amíg magától fel nem ül(nem egyen értékű,ha leülteted és ül).Ezért van a sok gerincferdüléses baba,mert sok anyukának tetszik,hogy milyen ügyesen ül a baba,persze még nem magától.Ha már elég erősek az izmai,magától kell felülnie a mászásból.Már 8 hónapos a kisfiam,de én még etetni is hordozóba szoktam.Egyébként meg nem értem az ilyen embereket,miért kell levenni rögtön a másik fejét és ítélkezni???
2009. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!