Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már kiváltottunk egy...

Ha már kiváltottunk egy étkezést, hogyan kóstoltassam az új dolgokat?

Figyelt kérdés

1 hét híján 7 hónapos kisfiamnál 3 hete kezdtem a hozzátáplálást. Pár napja délben már nem kap tápszert, mert megeszik 100-120 gramm főzeléket, és elég neki. A kérdésem az, hogy amikor új dolgot vezetek be, pl. ma a körte volt az, akkor is kell kóstoltatni? Mert az én kisfiamnak annyira ízlett, hogy 70 grammnál tudtam csak elvenni tőle, még ette volna! Ráadásul nekem az sem világos, hogy így akkor hogyan lakik jól annál az étkezésnél? Vagy ezt úgy kell, hogy kap pár kanállal az újból, aztán folytassam az etetést egy régi, jól bevált főzivel, amíg jól nem lakik?

Előre is köszönöm azoknak, akik írnak!


2011. aug. 1. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A kivaltott etkezest ne haborgasd, az uj dolgokat egy masik etkezesnel kostoltasd 3-4 kiskanallal, utanna adjal neki tapszert.
2011. aug. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ahogy az első írta. de az első nap én a kiváltott étkezéskor adtam azt a két kiskanál új ízt, aztán gyorsan kanalaztam a megszokott főzit.


természetesen attól, hogy kiváltottál egy étkezést nem jelenti azt, hogy ne fájhatna az ismeretlentől a pocakja vagy ne lehetne allergiás. még nagyon sokáig fogsz kóstoltatni, 1 éves korában megint lesz egy szép kis lista ;)

2011. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, jól gondolod.

mindig a már beváltba keverd az újat. 1.nap csak 1 kanállal, 2.nap 2-3 kanállal, 3.nap mehet egész adag is, ha nem volt gondja vele.

épp a körtétől könnyen megfájdulhat a pocakja, úgyhogy mindent kóstoltass!

2011. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az új dolgokat délelőtt, vagy legkésőbb délben pbóbáld, hogy lásd a hatását a nap során.

szerintem nyugodtan próbálhatod az ebédnél.

2011. aug. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek! Akkor úgy csinálom, hogy még egy ideig pár kanalas kóstoltatás lesz a déli főzelék előtt, aztán ha betölti a 7 hónapot, elkezdem a tízórai kiváltását is. Minden jót nektek!
2011. aug. 2. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!