Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vesetágulattal született...

Vesetágulattal született babátokat megvizsgálták (ultrahang) már a kórházi tartózkodás alatt vagy csak pár hetesen látta szakorvos?

Figyelt kérdés

36 hetes terhes vagyok, a babámnak elég nagy a vesetágulata. A nőgyógyászom szerint a szülés után (a kórházi tartózkodás alatt) külön nem ultrahangozzák és vizsgálják majd meg, erre később kerül sor (beutalnak valahova). Kissé aggódóm, hogy esetleg ez a veséje nem fog jól működni és ezt seni nem fogja ott felügyelni.

Érdekel, hogy ez másnál is így volt?


2011. aug. 2. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

az én kisfiamnak is volt vesetágulata,de azt csak később vették észre és el is nőtte.nővérem kisfiának viszont terhesség alatt is megállapították,de úgy emlékszem,nem csináltak vele semmit.későbbiekben vizsgálatokra kellett vinnie.egyik veséről ,,átment,,a másikra és elég sokáig gond volt vele.ő most 2 éves és azt hiszem,most már nincs gond...:)

úgy tudom,az esetek 90%-ában kinövik a vesetágulatot

2011. aug. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál már magzati korban észrevették a vesetágulatot és a doki a szüléskor felírta v.mi papírra hogy vesetágulata van így 2 napos korában elvitték ultrahangra. Már 9 hónapos, 6 hónapos korában megszűnt a tágulata de holnap megyünk vese ultrahangra.
2011. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam is a terhesség alatt állapították meg a kisfiam vesetágulatát.Mikor megszületik,akkor megnézik a vizeletét és ha nincs benne baci,akkor hazaengednek a 4.nap után(nálunk így volt,én Debrecenbe szültem a Kenézybe).utána, ha jól emlékszem, 1 hónapon belül menni kell a nephrológiára,ott adnak időpontot ultrahangra és azután kiderül mekkora a tágulat valójában.Mi még most is járunk folyamatosan vizsgálatokra és az én fiam már 8 hós.De ne aggódj ez kinőhető(általában 70%-a kinövi).Attól hogy van a fiamnak ez a tágulata,már ráadásul kehelyszártágulata is,a veséje jól működik.Csak járni kell mindig kontrollra,nem szabad elhanyagolni,akár milyen jól is fejlődik a gyerek és meg se gondolná az ember,hogy bármi betegsége is van.:)

2011. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Igaza van a másodiknak,az én fiamat is elvitték ultrahangra még ott a kórházban

2011. aug. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Sok helyen olvastam, hogy gyakran kell majd ultrahangra járni, de ez nem gond, ez legyen a legkevesebb. Esetünkben csak a 29.hét után kezdett el nőni (33 hetesen volt 2,15 cm), legközelebb pedig 38 hetesen nézi meg a doki. Valószínűleg egyre csak nő és ezért is aggódom, hogy elvileg egy bababarát kórházban (bp-i Szent István kh.) miért nem foglalkoznak vele... Csak remélni tudom, hogy minden rendben lesz és a dokim rosszul tudja: mégis lesz valamilyen vizsgálat az első napokban.

2011. aug. 2. 21:39
 6/12 anonim ***** válasza:
bocsi de nem mm véletlenül?az egy kicsit sok a 2cm.A fiamnak 2,5cm 8 hónaposan és az is elég soknak számít.Utolsó vagyok
2011. aug. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. :( A 15. héten fedezte fel a dokim, hogy a bal veséjében van egy pici folyadék (alig volt lemérhető), de ez a 29. hétig egyáltalán nem nőtt (mindig ellenőrizte). A legutóbbi, 33. heti ultrahang idejére pedig hirtelen 2,15 cm-re nőtt, vagyis nagy valószínűséggel a szülésig még jóval nagyobb lesz... :(
2011. aug. 2. 22:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Na nem tudom,de ne aggódj.Igazából mikor megszületik a kisbabád,akkor fog kiderülni,hogy valójában mekkora is a tágulat.A doki ő mit mondott?
2011. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Dokim csak kinyomtatta a képet, amin a lemért vesetágulat látható és azt mondta, hogy a szülés után pár héttel biztosan el kell mennünk hasi ultrahangra és ott majd kiderül, hogy milyen gyakran kerül még rá sor. Mikor megkérdeztem, hogy a szülés után a kórházban fog-e ezzel valaki foglalkozni, közölte, hogy nem...

Félek, hogy a vesetágulata olyan nagy lesz, hogy a bal vese nem fog tudni rendesen működni. Mindenesetre a válaszaitok után eldöntöttem, hogy ha a kórházi gyerekorvos és/vagy a csecsemős nővérek nem tesznek semmit, mindenképp kérni fogom, hogy csináljanak legalább egy ultrahangot.

2011. aug. 2. 22:27
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én 3 hetes kisfiamnak is van, nála is magzati korban vették észre. Mindkét veséjében van, ráadásul a jobb veséje kétüregű, fejlődési rendellenesség.

Én Tatabányán szültem, ott már a szülés előtt tudtak rólunk a csecsemősök. Mikor megszületett (kedd) szóltak, h pénteken lesz egy vizelet vizsgálata (de ezt is attól tették függővé h csütörtökön elkezd e szopizni) és egy ultrahang. Mi császárosok voltunk, az első két nap csak 3 óránként kaptam meg, mindig cicire tettem. Szerencsére csüt. beindult a tejem, így pénteken már meg is vizsgálták. Szóval mi túl vagyunk az ultrahangon is, ami beigazolta azt amit a terhesség alatt láttak. (a szopis dolgot azért írtam le, h ha csak vizeletet is vesznek tőle, akkor is tedd minél sűrűbben cicire, h minél hamarabb meg tudják vizsgálni)

Nekünk 6 hetes korába kell mennünk újra ultrangangra.

Plusz a védőnőnk adott egy pesti címet, ahol 5-6000 ft-ért megultrahangozzák a fejét, hasát és a csípőjét. Mi az első kisfiunkkal is voltunk ott. A csípő uh. úgyis kötelező, de szerintem sem árt, ha a fejét és a hasát is megnézik, főleg ilyen helyzetben. Ha kell a cím, szólj és megadom.

Ja, és ha pisil a kisbabád, akkor az mindenképpen jó jel. Én ezmiatt is próbáltam sokszor itatni is.

2011. aug. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!