Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik ennyit 3 hetesen?...

Miért eszik ennyit 3 hetesen? Ez normális?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hetes és rengeteget eszik. Megszoptatom az egyik mellemből, majd adok neki még cumisüvegből (mert már a másik nem kell neki) 60-70-80ml anyatejet és sokszor még ez sem elég. Alig alszik és mikor leteszem is nehez tud elaludni. Baj, ha egy 3 hetes gyerek megeszik 120-130ml-t is? Mert kb ennyi az igénye.
2011. aug. 2. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

(fili)

Nem baj ha ennyit megeszik. Honnan tudod, hogy a szoptatott melledben már nincs elég tej?

Nagy hibát követsz el ha cumisüvegből eteted. Hamarosan cumizavaros lesz és az is lehet, hogy nem fogadja el a melled.

Ha szoptatni akarod tedd el az üveget semmire sem kell.

A lányom nyolc hónapja szoptat. Még a kánikulában is csak cicit adott. Nem is szabad teát meg vizet vagy tápot hiszen lemossa a bélfalakról a védőanyagokat. Ha úgy érzed egy cici kevés volt adj a másikból. Ez a váltott mell. A következő szopit az utolsó mellel kezded. És fejni lehetőleg kézzel

[link]

Lehet, hogy úgy teletömöd, hogy ezért alszik nehezen. Próbáltad már, hogy csak cici és alvás?

Ja és hason. Lehet, hogy eleinte nem tetszik neki de nagyon praktikus a hason fektetés.

[link] Érdemes ezeket az oldalakat megnézni, mert sok hasznos tanácsot olvashatsz itt.

Sajnos a félelem miatt itt az elején rontja el sok anyuka. Remélem neked sikerül végig szoptatni ameddig szertenél.

Bocsa ha hosszú de csak segíteni szerettem volna.

2011. aug. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom anno 110-120 ml között evett 6-7 szer :-)
2011. aug. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha sokáig akarsz szoptatni, akkor felejtsd el a cumisüveget, ha nem elég neki az egyik mell, add neki a másikat, ha nem fogadja el, akkor pedig már nem éhes.

Szerintem ne méregesd mennyit eszik, inkább csak szoptasd , ellenkező esetben pár hét múlva már nem fogja elfogadni egyik melledet sem és akkor vagy fejed neki az anyatejet vagy veszed a drága tápszert. Már pedig a szoptatásnál nincs kényelmesebb dolog, és még fizetni sem kell érte, ami meg nem utolsó, h a legjobb a babának.

Bízz a babád ösztöneiben, ha jóllakott, akkor nyugodt lesz. Nem kell neki még plusz pótlás.

2011. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a mennyiség, nekem a fiam is ennyit evett 2. héttől, 80-130 között.

Nagyon rövid ideig fogsz így szoptatni amúgy szerintem is. Lehet azért nem kell neki a másik, mert nehezebben jön belőle, nincs kedve kivárni míg jön a tejadó reflex, de ha igazán éhes, akkor el fogja fogadni. legfeljebb vársz fél-egy órát, és akkor kínálod újra.

2011. aug. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 hetesen van egy növekedési ugrás azért ehet most többet!
2011. aug. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 hetesen megevett 240g-t is egy evés alatt...
2011. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!