Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen püréket raktatok már...

Milyen püréket raktatok már el vagy fogtok elrakni babátoknak a fagyasztóba?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:

A fiam november végén lesz 6 hónapos, kb. akkor tervezem a hozzátáplálást.

Főleg nyári idénygyümölcsöket rakok el, amiket nem fogok kapni télen.

Pl: őszibarack, sárgabarack, meggy, sárgadinnye.

A barackokat megpucolom, összeturmixolom, és pici adagokban lefagyasztom. Ugyanígy csináltam a sárgadinnyét is. a meggyet csak kimagoztam.

Nagyon hasznos lesz. (már ha szeretni fogja.)

2011. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Meggy kimagozva. Tök legyalulva. Cukkini kockákra vágva(hogy meg tudjam különböztetni a töktől). Őszibarack felnégyelve, tálcán lefagyasztva, majd így bezacskózva. Borsó, zöldbab kicsit előfőzve. Paradicsom, zeller ugyanúgy, ahogy a barack. Sárgarépa, zöldség pincébe.

Most hirtelen ennyi jutott az eszembe. A borsón kívül minden a mi kertünkből való, a borsó az anyósoméktól.

2011. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

amikor babát vártam tettem el őszibarackot hámozva, felezve. rengeteget tettem el, de még így is kevés volt. (egyben csak 1-2 barackot lett volna jó fagyasztani, akkor jobban tudtam volna keverni mással.)

meggyet tettem még el magozva.

mivel nyári gyerek, télen nagyon jól jöttek ezek. almával, krumplival, sütőtökkel kevertem.


szerintem a leghasznosabb ezekből betárazni: őszibarack, meggy, sárgabarack, sütőtök, cukkini, brokkoli.

esetleg: ribizli passzírozva, borsó passzírozva, spenót, sóska, répa...


mikor fog születni a babád?

2011. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sütőtököt turmixolva lehet fagyasztani?

Már 5 hónapos múlt a babám :)) De nem csak bébiételt szeretnék neki adni a télen :)

Raktam el meggyet, cseresznyét magozva eddig. Őszibarackot turmixolva akarok majd.

Várok még válaszokat és köszönöm az eddigieket is!

2011. aug. 8. 17:02
 5/10 anonim ***** válasza:

sütőtököt úgy tettem el, hogy megsütöttem egy hatalmasat szeletekben, héjáról leszedtem és kis poharakba töltöttem (sima 2dl-esbe), melegítés után egyből ehette, nem kellett turmixolni.


ha már 5 hós, akkor gyakorlatilag bármit eltehetsz, amíg fér a mélyhűtőbe.


eddig őszi-, sárgabarackot, meggyet, szilvát tettem el. de még zöldségekkel is meg akarom tömni a mélyhűtőt.

2011. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én semmit. Nemes egyszerűséggel azért, mert nem eszi meg azt, ami a fagyasztóban volt. Hiába teszek hozzá frissen pl. krumplit, nem kell neki. :(

Így maradnak télen az üvegesek.

2011. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na ez majd nálunk is kiderül, hogy megeszi-e egyáltalán. Még nem próbáltam.

Köszi a sütőtökös ötletet :) Akkor nem turmixolom.

Tényleg, szilvát is fogok.

Lassan nekünk nem lesz hely a fagyóban :D

2011. aug. 8. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:
(a szilvát egészben fagyasztom, így is különállnak a szemek. kiolvadás után is le lehet szedni a héját.)
2011. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves elsőnek írnám, hogy a sárgabarackot, sárgadinnyét 1 éves kor tán lehet adni!!!!
2011. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez is érdekes, hogy mit mikortól lehet, mert pl. a sárgabarack üveges formában 4 hónapos kortól adható. Vagy pl. szintén 4 hónapos kortól van a Hipp őszibarack-sárgabarackos tejpép.

A sárgadinnyét meg a védőnőm pl. 8-9 hónapos kortól ajánlotta.

2011. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!