Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szopná az ujját szegény, de...

Szopná az ujját szegény, de nem tudja még, ezért nem tud elaludni. Hogyan könnyíthetném meg a kicsimnek az elalvást?

Figyelt kérdés
Engem nem zavar ha szopja az ujját, mert őt megnyugtatja, csak sajnos nem tudom, hogyan tudná szegény a szájában tartani. Próbáltam az ujját kiváltani cumival, de azt messzire kiköpi.
2011. aug. 20. 13:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
9 hetes a kisbaba, azért nem tudja a szájában tartani a kezét.
2011. aug. 20. 13:31
 2/15 anonim ***** válasza:
Sehogy, hagyd. Erre neki kell rájönnie. Ha a cumi nem kell neki, előbb utóbb megtalálja azt a pózt, hogy ne essen ki a keze :)
2011. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, sok mindent eddig sem tudtam csinálni, de most is csak ordít szegény, és nem alszik. Ha el is alszik 30 perc múlva felébred és szopná az ujját, de nem megy neki akkor megint elkezd ordítani.
2011. aug. 20. 14:06
 4/15 anonim ***** válasza:

próbálkozz másik fajta cumival!Az én fiam szájából is anno csak úgy repült ki az Aventes cumi majd a mammosat meg szerette!Én nem hagynám,hogy az ujjára szokjon rá mert azt sose tudod elvenni tőle!

Sajnos láttam már 7 éves gyereket is ujjat szopni akinek a hüvelykujja teljesen el volt deformálódva!

2011. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Próbálok én mindent...most puha nuk-os cumit kapott, azt is utálja.

Van még tartalékban valami "noname" cucli, azt is ki fogom próbálni.

Tudom, hogy nem fogom tudni az ujját elvenni tőle, azt is tudom, hogy sokan ellenzik az ujjszopást, de látom, hogy mennyire megnyugtatja. Ha nem megy cumival akkor hagyni fogom.

2011. aug. 20. 16:33
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi sem szeretjük a cumit, az ujját szopja a kislányom, neki is mindig kiesett a szájából és felriadt rá. Próbáld meg hason altatni és akkor nem zavar be a gravitáció :) Nekünk az bevált. :)
2011. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8 hetes lányomnál,csak a mam 6+-os cumi vált be,annak nagyobb a cucli része,és meg tudta tartani a szájába.Azóta alszunk,addig üvöltöttünk :)
2011. aug. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja,még annyit (utolsó vagyok) hogy már 4 hónapos,és azóta átalussza az éjszakákat.
2011. aug. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hason altatom, de nem kifejezettem a cumizás miatt hanem, mert bukik. Így oda tolja magának a kis kezét, de csak olyan sután tudja bekapni és csak rövid ideig. Azt hittem, van erre valami praktika, hogy be tudjam "adni" neki.
2011. aug. 20. 19:12
 10/15 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, hogy veszek neki valami nagy cuclis cumit, mert ezt így nem lehet sokig csinálni. Szegénykém tiszta ideg amikor nem tudja bekapni, ezért aludni sem tud, én is tiszta ideg vagyok, mert sír, és nem tudok segíteni neki.

Holnap megyek is, veszek neki nagy cumit:-)

2011. aug. 20. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!