Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babának milyen...

3 hónapos babának milyen cukrot rakjak a teájába?

Figyelt kérdés
kristálycukrot nem akarok, szőlőcukor meg estére feltuningolja mert gyorsan felszívódó, gyümölcscukor lerakódik a májba nem jó, esetleg valaki tudja-e hogy xilitet vagy nyírfacukrot lehet e neki adni?
2011. aug. 23. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha már ennyire alapos anyuka vagy, akkor teát is miért adsz neki?

Nálunk a vastól volt szorulása, a kamilla teába síma kristály cukrot tettem. Kb. életében 2-3 nap ivott ilyen teát, most 1,5 éves és csak a vizet issza meg. Ha a folyadék pótlás miatt akarod adni, akkor én inkább a vízre szavaznék.

2011. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem erről van szó, csak állandóan szopna, de mindig egyfolytában és mondták mások hogy a mecsek babateát adjam neki a 2 etetés között, ezért kellene valami cukor ötlet...
2011. aug. 23. 20:28
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, én először cukor nélkül adnám neki, talán úgy is elfogadja. Síma vizet nem fogadja el? Ne szoktasd rá feleslegesen az édesre, később a foga miatt sem lesz jó, ha a cukros innivalókat szereti meg.
2011. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
én 1 éves koráig semmiféle cukrot nem adtam neki, később is csak alig...
2011. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva székrekedés miatt kellett anno teáztatnom a tápszeres kislányomat. Persze üresen nem itta. Akkor mondta a védőnő, hogy egy nagyon pici kristálycukrot tegyek bele. Na, akkor sem kellett neki.

Aztán 3 hónaposan vettem Hipp instant teát. Igaz, cukros az is, de legalább megitta. Feleannyit tettem bele, mint amennyit írt.

2011. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Én nem adnék cukrot neki... Sima víz! (feltehetőleg egyiket sem fogja elfogadni)
2011. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Ha már tea,és édesíteni kell, lehet gyógyszertári minőségű édesgyökeret kapni bioboltban, de nagyobb gyógyszertárban is nem is túl drága és sokáig elég, ami édes ízt ad neki. főzz ki egy picit keverd össze a teával. Nem cukor és növényi eredetű.
2011. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Szerintem is csak sima vizet adj neki. Az én kislányom most 10 hónapos teát még nem is ivott. 6 hónapos korában kezdtem el szoktatni a vízhez, hát nem volt túl gyors folyamat. Kitartónak kellett lennem. Most napi szintem megiszik átlag 2 dl-t.
2011. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

én nem adnék neki cukros teát...az egyik ismerősünk adott babájának szoptatások között, rákattant a kislány, és csak repültek rá a kilók a cukor miatt...

azt írod állandóan cicizne.Lehet szomjas a meleg miatt, kínáld vízzel.

Vagy lehet kevesebb a tejed, nem lakik jól vele, ezért éri sűrűbben.Ha elkezd több termelődni, akkor majd többet ellesz nélküle.

2011. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hm..., van norbi cukor is, de nem tom azt adhatod e, 0,5kg 1.600ft kb,asszem.


De Én csak vizet adok kislányomnak, elvből nem adnék teát neki, akkor inkább tápszert adnék pótlásra ha annyit kéri a cicit.

2011. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!