Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján bízza rá egy szülő...

Mi alapján bízza rá egy szülő a gyermekét egy idegenre?

Figyelt kérdés
Én 23 éves vagyok és mindig szerettem volna babysitterkedni, mert imádom a gyerekeket, viszont sosem vigyáztam még egyre sem. Gondolom, hogy ezért sem találtam olyat, aki rám bízta volna a csemetéjét, ami teljes mértékben érthető. Viszont sokszor olvasom itt is, hogy fiatalok vállalnak gyermekfelügyeletet és nem feltétlenül csak ismerősnél. Pedig én azért felelősségteljesebbnek érzem magam, mint amilyen 16-17 évesen voltam. Kíváncsi lennék, hogy egy anya mi alapján talál alkalmasnak valakit arra, hogy vigyázzon a gyermekére? Pl. ha én elvégeznék egy babysitter tanfolyamot, akkor jobban bíznának bennem a szülők? Nagyon érdekelne, hogy melyik szülő, milyen szempontokat vesz figyelembe.:)
2011. aug. 24. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Biztos elbeszélgetnék vele előtte és ha szimpatikus, akkor bízom rá. De még jobb, ha eleve olyan valakit hívok, akit ismerős ajánl
2011. aug. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Alap, hogy legyen tapasztalata gyerekekkel. Lehet ez egy tanfolyam, saját gyerek, vagy testvér. Legyen szimpatikus nekem elsőre, utána tudjak nézni -referencia, iskola, ilyesmi- és ha ez mind megfelelt eddig, akkor összehoznék egy hármast a gyerekemmel, hogy neki hogy tetszik.
2011. aug. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16-17 évesre tuti nem bíznám 3 év alatti gyerekemet. Amúgy ha kedves és ápolt, az az első amit látunk. Nem fontos az iskola, sőt mikor én ezt csináltam, sose voltam picik közelében, az anyuka megmutatta hogyan pelenkázzak, fürdessek, tápszerezzek és volt hogy a másfél évessel otthagyott egész nap (de mindjuk ő nagyon laza anyuka volt). 22 voltam akkor.
2011. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Aki babysitter-kedni akar, annak szerintem ajánlatos egy tanfolyam. Én is szerettem a gyerekeket, de pl. fogalmam sem volt róla, hogy egy hányás/hirtelen láz/sírás/ hiszti esetén mit kell csinálni egy pici gyerekkel. A gyerekfelügyelet nem csak abból áll, hogy játszunk egy cuki babával. De nyilván, ezzel te is tisztában vagy. :)

Egy gyerekvigyázó tanfolyam biztosan sokat segítene. Nem gondoltál még rá, hogy gyerekekkel kapcsolatos szakmát válassz? pl. a csecsemő és kisgyermekgondozó szak. Két régi barátnőm is ilyen szakot végzett, bölcsiben dolgoznak, mellékesnek mennek babysitternek. A szülők megbíznak bennük, hiszen ismerik a gyerekeket, találkoztak a vigyázandó kicsivel is, helyt tudnak állni baj esetén is.

Ha nekem kellene választani kb. ezek lennének a kérdéseim:

- milyen nevelési módszert tartasz helyesnek?

- a testi fenyítést, kézre-fenékre csapást helyesnek gondolod-e?

- ismered-e a gyermekgyógyszereket? (pl. egy lázas állapotnál tudod-e melyik gyógyszert kell alkalmazni, amíg értesíted a szülőket, hogy jöjjenek....)

- vannak-e tapasztalataid gyerekekkel, hogyan jössz ki velük, mik a fegyelmezési módszereid?

- milyen ételeket ehet egy kisgyermek, meg tudod-e etetni?

- mennyire vagy rugalmas?

2011. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Én a szociális munkás szakmát választottam, de csak azért, mert nem volt lehetőségem a szülővárosomon kívül tanulni és ott elég korlátozott volt a szakok száma/fajtája.:( Az a baj ezekkel a gyermekbarát szakmákkal, hogy nem lehet sajnos megélni belőlük, ami elég nagy probléma, lévén, hogy én is szeretnék gyereket és őt is el kell tartani valamiből. Azért is gondolkodom inkább egy babysitter tanfolyamon, mert mégis lenne a kezemben egy papír (és tudás a fejemben) és mellékállásként, akár hétvégente szívesen csinálnám. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem csak játszani kell egy gyerekkel, de úgy gondolom, hogy minden munka öröm egy aprósággal:)

Az a válaszoló, aki 22 évesen vállalt először gyermekfelügyeletet: én is így szerettem volna kezdeni, de így belegondolva valóban elég sokmindent kell tudni azért, hogy teljes biztonsággal kijelenthessem, hogy képes vagyok ellátni egy kisgyereket. Persze jó lenne, ha a szülő mutatná meg, hogy mit hogy kell csinálni, de a váratlan helyzetekre is jó felkészülni.

Örülök, hogy írtatok, várom a további válaszokat is!:)

2011. aug. 24. 10:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!Szeretném megkérdezni, hogy merre laksz, mert én keresek bébiszittert másfél éves kislányomnak.

Én pont ezért szeretnék 20 év feletti lányt, mert felelősségteljesebb, mint a tizenévesek.Én is még fiatal vagyok, és visszagondolva a 10-es évekre, nem bíztam volna magamra egy gyermeket.Na jó, maximum nagyobbat, olyan 6 éves kortól:)

Szerintem olyan anyukáknál kell körbe nézned, akinek már kicsit nagyobb a babája.Nem újszülött, vagy néhány hónapos, hanem mondjuk 1 éves kor feletti.Mikor kicsi volt a babám, sokszor én sem tudtam mi a baja, nemhogy egy bébiszitter.Most másfél évesen már mindent ehet,tud enni-inni kérni,már nem esik-kel, megy rendesen.Így most jött el az a kor, hogy rámerem bízni másra.

Olyan babát szerintem szívesebben rádbíznak, aki valami szinten "független".Aki mindent megeszik(így nem kell a szülőnek attól tartania, hogy olyan ételt adsz, amit nem ehet), aki egyedül elalszik, és kér enni meg inni.(tehát nem áll fenn az a veszély, hogy éhezteted, mert nem jössz rá a jelzésekre:))Maximum egy pelenkázást kell megtanulnod, ami szerintem nem bonyolult:)

Természetesen ha elvégeznél egy tanfolyamot, akkor jobban megbíznának benned.De a véleményem szerint ha ugy kezdenéd, hogy nagyobb babákra felügyelsz,akkor már elmondhatod, hogy legalább van tapasztalatod, így a kisebbeket is könnyebben rádbíznák.

Ha gondolod írd meg, hogy hol vállalsz felügyeletet:)

És sok sikert:)

2011. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én biztosan hamarabb felvennélek ha lenne tanfolyamod. Javaslom hogy legyen elsősegély nyujtó tanfolyamod is. Az egyik barátnőm Londonban elvégzett egy Night-nanny tanfolyamot,alvás problémákkal és nehezen elalvó gyerekekre szakosodott,olyami mint a Jo a Supernannyben,majd szét szaggatják őt az angol szülők,mindenki őt akarja. Szerintem itt is menne.
2011. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hm...Ez sem rossz ötlet!:) De Magyarországon is van ilyen képzés?
2011. aug. 24. 14:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Alvástréning vagy valami ilyesmi cimszó alatt próbálj rákeresni, szerintem elvileg kéne h. legyen.
2011. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!