Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva a mozgásfejlődé...

Le van maradva a mozgásfejlődésben? 6 hónapos

Figyelt kérdés
6 hónapos múlta kisfiam 1 hete, és még csak kúszik, de azt nagyon ügyesen. Nem próbál meg felülni sem, mászni sem, nem húzza maga alá a lábait. Forog mindkét irányba már egy ideje. Ennyit tud. Érdemes lenne megmutatni orvosnak, hogy mozgásterapeutának, vagy hogy is hívják őket...
2011. aug. 24. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom ma 6 hónapos, és még csak nem is kúszik. Bár ő meg a felüléssel próbálkozik. Ma volt itt a védőn, mondta, hogy nincs lemaradva, 6 hónaposan a forgás az, ami "követelmény". Minden más csak extra. :)
2011. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is pont ma 6 hónapos. Mindkét irányba forog nagyon ügyesen. Ülni csak segítséggel tud, de a hordozóban is ezt gyakorolja. Aktív helyváltoztatásra képes hason, de azért azt nem nevezném kúszásnak, csak tolja magát elére a lábaival ,és úgy fordul is. Szerintem nem vagytok lemaradva.
2011. aug. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én lányom utál hason, így ő hanyatt fekve változtatja a helyét. Meg oldalra fordul, és a lábával nyomja el magát valamerre. Nagyon leleményesek. :)
2011. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az én kisfiam is utált hason lenni, de amióta rájött, hogy így bejárhatja az egész szobát, így már ahogy leteszem, abban a pillanatban hasra fordul és már indul is. :) Csak néha áll meg egy-egy játéknál, amivel elbíbelődik. :) Cukik. Csak annyira várom már, hogy üljön! Sokkal könnyebb lesz minden!
2011. aug. 24. 11:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vagytok lemaradva,sőt!Miért kell ennyire sürgetni az időt?Majd eljön az is!
2011. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért gondolod hogy le van maradva?Doki mondta?Vagy azért gondoldo, mert itt sokan írják, hogy 5 hónapos gyrek már áll?

Ezeket ne vedd alapul, extrém szélsőség, inkább arra támaszkodj, amit a doki mond, de az sem szentírás.

Fiam 6 hónaposan csak forgott...7 hónaposan kezdett kúszni, még mindig kúszik, 10 hónapos.Igaz már feláll, most tanult meg ülni is, de mászni nem akar.

Teljesen egészséges az én fiam is, és a tied is, nyugi:)

2011. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 napja töltötte a 6 hónapot. 5 hónapos korában észrevették, hogy le van maradva. Az óta tornáztatjuk és szépen fejlődik. A kocsiban már fel tud ülni, ha megemelem egz kicsit, de emigy még ő sem próbálkozok. Ő mé kúszni is csak hátrafelé tud. Nekem azt monda a fizioterapeuta, hogz majd csak most kezdi a felkészülést az ülésre. Úgyhogy ne aggódj, a kisfiad nincs lemaradva.
2011. aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ülni 8-9 hónapos koruk között tudnak az átlag babák.

Szerintem nagyon ügyes a babád.

Az én kisfiam ilyen idősen csak forgott és próbált kúszni, de nem ment neki.

7 hónapos kora óta kúszik, 9 hónapos kora óta feláll, ül, négykézlábra áll és még mindig egy-két lépést mászik csak, pedig már majdnem 10 hónapos,de ő kúszni jobban szeret.

Nincs semmi baja neki sem!

2011. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"még csak kúszik"Miért mégis mit kellene csinálnia?6 hónapos !!!Szerintem Te sem gondolod ezt komolyan,vagy ha igen akkor igen nagy elvárásaid vannak!
2011. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!