Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utazási utalványt hogyan kell...

Utazási utalványt hogyan kell kitölteni?

Figyelt kérdés

Mi autóval közlekedünk egyik városból a másikba, amikor koraszülött babánkat kontrollokra hordjuk. Ilyenkor kapunk egy pecsétet az utazási csekkre, és ha betelt, a tb-nél kell beváltani.

Most próbálom kitölteni azt a részt, ami a költségtérítést igénylő biztosított adatait tartalmazza, de elakadtam. Az ellátást igénylő személy a beutalt, vagy a kísérő, netán mindkettő? Melyik rubrikába kell x-elni?

"Az igénylő által igénybe vehető kedvezmény mértéke és fajtája?" Ide mit kell írni? Ugyanígy "a kísérő(k) által igénybe vehető kedvezmény mértéke és fajtája"? Miért van ez ennyire megbonyolítva?? Én honnan tudjam, hogy mekkora kedvezmény jár, miért nem a tb tölti ki ezt a részt??

Kérlek, írjatok, akik töltöttek már ki ilyet a babájuknak! Előre is nagyon köszönöm!


2011. aug. 24. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ellátást igénylő személy a beutalt + a kísérő. A másik kettőt hagyd ki én is így tettem, majd amikor beviszed leadni ott megmondják mit kell beírni.
2011. aug. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ellátást ( azaz az utazási költség megtérítését ) TE igényled, tehát a KÍSÉRŐ.

A beutalt a gyermek.

A kísérő Te vagy, és Te igényled.


A kedvezmény mértéke és fajtája: ide semmit nem kell beírni. Írod hogy autóval mentek. Ide pl annak kell beírni aki busszal megy s kap valamilyen kedvezményt a jegyre, pl nagycsaládos vagy rokkant vagy bármi.


A hátoldalon viszont a kísérőhöz írd be a Te neved és TAJ számodat.


Azt hiszem, már egyszer kérdeztél erről a papírról, akkor is válaszoltam :) Csak akkor a km pénz volt a kérdés.

Remélem jól vagytok!

2011. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat, most már minden világos! Igen, én kérdeztem korábban is. :) Kicsit lassan haladok a beadással, még jó, hogy 6 hónapig belefér! :)

Jól vagyunk, egyre ritkábban kell kontrollra menni! Minden jót nektek is!

2011. aug. 26. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!