Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónaposotoknak mi a kedvenc...

13 hónaposotoknak mi a kedvenc otthon fözött étele?

Figyelt kérdés

receptet is irjatok légyszi.

az én fiamnak a cukkini-csirke-rizs, kis vegetás olivaolajos vizben fözöm, turmix.. imáádja és a gesztenye krumpli csirke alma..


2011. aug. 25. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden amit mi eszünk és nem turmixolok már 7 hónapos kora óta...
2011. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én már semmit nem turmixolok 13 hónapos lánykámnak, pedig még csak 4 foga van, de a paradicsomszószt nagyon szereti, meg a zöldségleveseket.
2011. aug. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi még csak 9 hónaposak vagyunk, de a kelkáposztafőzeléket minden mennyiségben meg tudja enni. :)

És úgy látom, hogy a fokhagymás rántással készült ételek csúsznak neki a legjobban. :)

Bableves is favorit, főleg, ha rakok a kanálkájára külön cérnametéltet. Azért ölni tudna. :)

2011. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy kerül a bablevesbe cérnametélt?
2011. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi azzal szoktuk enni.

A húslevest is, a karfiol levest is. Sőt még a halászlét is.

Tudom, hogy abba nem nagyon tesznek tésztát.

2011. aug. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ha szó szerint kérdezed: Sós vízbe kifőzöm a cérnametéltet és tálalásnál teszünk belőle a levesbe... :))
2011. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

spenót, zöldbab főzelék

a spenótot nem tejjel készítettem neki még akkor, hanem így:

- egy kis burgonyát apróra vágtam és annyi vízben főztem, ami ellepi, amikor megpuhult, akkor beletettem a felengedett spenótpürét (fagyasztott, bolti) és belenyomtam egy fokhagymát. Enyhén sóztam, összefőztem az egészet.

A zöldbab főzeléket úgy készítettem már akkor is, ahogy magunknak. Tejfölös habarással.

2011. aug. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Főzelékek, zöldséglevesek ezeket talán a legjobban.

Amúgy majdnem mindent megeszik amit mi. Amiből sokat tud enni: csibemell kockára, só, bors, kicsit belisztezem, hirtelen megpiritom kicsit, hogy rákapódjon a liszt, felöntöm vizzel és dobok bele egy tyúkhúsleves kockát, puhára főzöm, közben már teszek bele egy fagyasztott zöldségkeveréket (lidl-ben van egy fajta ami izesitett is, nagyon finom, papirdobozos, répa, borsó, karfiol, meg azt hiszem kukorica is van benne), mikor puha, ráöntök egy főzőtejszint és nyomok bele sajtot és kész. Tarhonyával csak úgy nyeli. :)

2011. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!