Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves lányom még nem...

Fél éves lányom még nem fordul hasról hátra, és nem ül, nem kúszik. Igaz egyáltalán, hogy már ezeket mind tudnia kellene?

Figyelt kérdés
19 nappal jött hamarabb
2011. aug. 29. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba máshogy fejlődik, nem szabad őket összehasonlítani. Egyik dolgot sem "kellene" már csinálnia. Egyébként gyerekorvos, védőnő látta? Azt mondták rendben van minden? Akkor ne aggódj! :)

Egyébként itt egy videó, amivel a gurulást lehet segíteni gyakorolgatni:

http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU

Ezzel pedig a kúszást:

http://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE&feature=related

2011. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom,dehogyis! Aki ezt mondja,annak biztos mind szupergyereke van:) A forgás fontos ilyen korban,a többi cxsak extra (ha van). Nekem is félévesek a babáim,az egyikük még csak hátról hasra forog,(mondjuk azt már 1 hónapja csinálja), ill. tegnap először 2x "véletlenül" vissza is fordult...de a nagyon mozgékony ikertesója sem tud még ülni és a kúszás is csak most kezdődik....a doki és védőnő mondta,hogy csak a forgás a lényeg ilyenkor,ha azt sem csinálja,akkor jobb oda figyelni!
2011. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell meg kusznia, ulnie. Az en vedonom is mondott ilyeneket, elvittem a gyereket gyogytornaszhoz. Semmi baja nincs. 6,5 honaposan elkezdett kuszni, 7 honaposan maszni, ebbol 1 het mulva felult, es most kozel 8 honaposan felallt. 6 honaposan csak fordulni tudott, 2 honap alatt meg tok gyorsan fejlodott. ES most meg azt mondjak, hogy olyan 10 honapos szinten van mozgasban, 6 honaposan meg azt mondtak le van maradva. Szoval mind fejlodik a maga tempojaban, ne izgulj!
2011. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt szoktam nézni hol tartanak a csemetéim.

2011. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ne aggodj, az én kislányom 7 hosan tanult meg forogni és 11 hos korában felállni, most 14 hos és 2 honapja elindult, azota nem lehet megállítani, állandoan mozgásban van :) kitartás :)
2011. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyosak vagytok.

A gyerekorvos szinte felkiáltott, hogy ez a gyerek még nem forog hasról hátra?! Azóta rágódom, de tudom minden baba másképp fejlődik, de mégis :)

Hátról hasra már fordul és ezt már több mint 1 hónapja, vissza eddig 2x sikerült neki, de azt szerintem csak mérgében, mert nem szereti a hason fekvést.

Járunk gyógytornászhoz, mert elfeküdte a fejét, az egyik oldalon laposabb volt, de már az is szinte teljesen helyrejött.

2011. aug. 30. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!